EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Soydaş Türkçe Öğretmenleri Edirne Eğitim Çalıştayı ve Materyal Desteği-Edirne Türkçe Atölyesi-2 Projesi

Edirne Valiliği,  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projesi kapsamında; Edirne Valisi Sayın Dursun Ali ŞAHİN Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde eğitim gören öğretmenleri ziyaret etti.
Soydaş Türkçe Öğretmenleri Edirne Eğitim Çalıştayı ve Materyal Desteği-Edirne Türkçe Atölyesi-2 Projesi

Soydaş Türkçe Öğretmenleri Edirne Eğitim Çalıştayı ve Materyal Desteği-Edirne Türkçe Atölyesi-2 projesi; Edirne Valiliği,  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından; Türkçe öğretimine ait temel prensip ve teknikleri uygulamada birlik sağlamak, ülkeler arasında kültürel etkileşimi arttıracak görsel ve işitsel materyaller hazırlamak ve Balkanlarda işbirliği ve iletişimi güçlendirerek öğretmenlerimizin sosyal, kültürel, akademik ve mesleki kapasitelerini attırmak amacıyla geliştirilmiş bir projedir.

Proje kapsamında; 09-16 Ağustos 2015 tarihleri arasında Bulgaristan, Gagavuzya, Yunanistan, Kosova ve Makedonya’da Türkçe eğitimi veren 84 soydaş öğretmenimize Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde 5 günde toplam 30 saat Diksiyon, Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Drama, Okuma Yazma Öğretimi ve Materyal Geliştirme ile Müzik ile Dil Edinim dersleri verilmektedir.

Bu kapsamda; Edirne Valisi Sayın Dursun Ali ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörü Sayın Fatih OT öğretmenlerin eğitim aldıkları sınıfı ziyaret ettiler.

Edirne Valisi Sayın Dursun Ali ŞAHİN, yaptığı açıklamada; “Öğretmenler atölyede öğrendiklerini ülkelerindeki öğrencilere anlatacak. Soydaş öğretmenler eğitim sayesinde Türk dilinin inceliklerini öğreniyor. Bu öğretmen arkadaşlarımız kendi bildiklerine yeni şeyler katmak için burada eğitime tabi tutuluyorlar. Öğretmen arkadaşlarımız eğitimlerinin dışında Edirne´yi de dolaşacaklar. Hafta sonunda Çanakkale ve Gelibolu´ya giderek tarihi yarımadayı dolaşacaklar. Bu program gerçekten son derece yararlı olmuştur. Projemiz Türkiye´yi sevdirmek bakımından son derece önemlidir. Edirne´nin sevdirilmesi ve tanıtımı bakımından önem arz etmektedir" dedi.

           Ziyaret, Edirne Vali Danışmanı Sayın Veli SARIKAMIŞ, tarafından okulun konferans salonunda, öğretmen ve öğrenci ilişkileri, Türk Edebiyatının önemi konularında bilgiler aktarmasının ardından Cumhuriyet dönemine ait şiirler okumasıyla sona erdi.

1  1

1  1

1  1

1  1

1  1

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.