EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süloğlu Anaokulu Açılışı İle Trafik Eğitim Pisti Açılışı Gerçekleştirildi

Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın katılımıyla 20 Mayıs Çarşamba günü Süloğlu Anaokulu ile Süloğlu Anaokulu bahçesine kurulan Trafik Eğitim Pistinin açılışı gerçekleştirildi. 
Süloğlu Anaokulu Açılışı İle Trafik Eğitim Pisti Açılışı Gerçekleştirildi

      Açılış törenine Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın yanı sıra Süloğlu Kaymakamı Sayın Numan ALTAY, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Kamuran ERSAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Armağan Adnan ERDOĞAN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Muhammet ÖZTÜRK, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK, daire müdürleri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

        Program Süloğlu Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları Halk Oyunu gösterisiyle başladı.

      İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN yapmış olduğu konuşmasında; “Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler.  Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır.

        Ben buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Süloğlu Anaokulu’nun açılışının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

        Süloğlu İlçe Kaymakamı Sayın Numan ALTAY ise ilçede fiziksel açıdan donamlı, kapasite açısından ihtiyaca cevap verebilecek ve çocukların akranlarıyla kaliteli ve verimli zaman geçirebilecekleri ailelerinde çocuklarını güvenle emanet edecekleri, aynı zamanda kendisinin de bu okulun velisi olduğunu da belirterek, çok başarılı çalışmalara imza atıldığını Anaokulunun Süloğlu ilçesine ve geleceğin aydınlarına hayırlı olsun dileklerini iletti.

       Ayrıca, Okul Öncesi dönemdeki çocuklarımızın trafik içinde güvenli hareket etmelerinin, trafik kurallarına uymayı alışkanlık haline dönüştürerek sosyal sorumluluk bilincini geliştirmelerini sağlamak amacıyla Edirne Valiliği himayelerinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa hayata geçirdiği “Trafikte Minik Beyaz Adımlar” Projesi kapsamında Süloğlu Anaokulu bahçesine kurulan “Trafik Eğitim Pistinin” açılışı gerçekleştirildi.

        Açılışta Süloğlu Anaokulu öğrencileri trafik eğitim pistinde polisler eşliğinde uygulamalı trafik eğitimi aldılar.

       Uygulama eğitiminin ardından öğrencilerimize “Trafik Sorumluluk Sertifikası” ve “Çocuk Sürücü Ehliyetleri” Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ve Süloğlu Kaymakamı Sayın Numan ALTAY tarafından verildi.

       Öğrencilerimize belgelerinin verilmesinin ardından program Süloğlu Anaokulunun açılışı ile devam etti.

       Kurdele kesimi öncesinde, Süloğlu ilçesindeki büyük eksikliğin giderildiğini söyleyen Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN, hayırlı uğurlu olsun diyerek Süloğlu Anaokulunun açılışını gerçekleştirdi. 

Süloğlu Anaokulu Açılışı   Süloğlu Anaokulu Açılışı   Süloğlu Anaokulu AçılışıSüloğlu Anaokulu Açılışı   1   Süloğlu Anaokulu AçılışıSüloğlu Anaokulu Açılışı   Süloğlu Anaokulu Açılışı   1   Süloğlu Anaokulu Açılışı   Süloğlu Anaokulu Açılışı

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.