EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tarihçi Yazar, Aydın, Dr. İsmail Cambazov’dan Konferans

    İlk konferans saat 9.30’da ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimize, ikinci konferans ise saat 14.30’da da ilimiz merkezinde görev yapan ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren okullarımızın yöneticileri ile Türkçe ve Edebiyat Zümre başkanlarına yönelik gerçekleştirildi.
Tarihçi Yazar, Aydın, Dr. İsmail Cambazov’dan Konferans

Sofya Yüksek İslam Enstitüsü´nün kurucuları arasında yer alan, Bulgaristan´da hukuk fakültesi bitiren ilk Türk. Çeşitli gazetelerde Bulgarca ve Türkçe gazetecilik yapan Tarihçi Yazar, Aydın, Dr. İsmail CAMBAZOV “Balkanlardaki Osmanlı”, “Nazım Hikmet ve Bulgaristan” konularında Devecihan Kültür Merkezi’nde 20 Kasım 2015 Cuma günü iki farklı konferans verdi.

İlk konferans saat 9.30’da ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimize, ikinci konferans ise saat 14.30’da da ilimiz merkezinde görev yapan ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren okullarımızın yöneticileri ile Türkçe ve Edebiyat Zümre başkanlarına yönelik gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sayın Şenol GENÇ’in eşlik ettiği Dr. İsmail CAMBAZOV konferans öncesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze gelerek İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından konferansın yapılacağı Devecihan Kültür Merkezi Konferans Salonuna geçen Cambazov burada, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sayın Şenol GENÇ ve ilimiz merkez ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerimize “Balkanlardaki Osmanlı” konulu konferans verdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN himayelerinde bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini belirterek, Sayın Cambazov’a bu değerli bilgilerini öğrencilerimize ve bizlerlere aktardığı için teşekkürlerini iletti.    

Konferansın ardından Cambazov, kendi yaşamından izler taşıyan “Beşiğim ve Eşiğim” adlı kitabını imzalayarak öğrencilerimize hediye etti.

“Nazım Hikmet ve Bulgaristan” Konulu Konferans

Dr. Cambazov ikinci konferansını saat 14.30’da verdi. Konferansa Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sayın Şenol GENÇ, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ahmet HACIOĞLU, ilimiz merkez ilçede ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren okul müdürlerimiz ile Türkçe ve Edebiyat Zümre başkanları katıldı.

Dr. İsmail CAMBAZOV bu konferansında Nazım Hikmet’in hayatından anlatımlarda bulundu. Dr. Cambazov katılımcılara, herkes tarafından bilinen Nazım Hikmet’in bilinmeyen yönlerini anlattı.

            Konferans, Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN tarafından Dr. İsmail Cambazov ve Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sayın Şenol GENÇ’e şehrimize gerçekleştirmiş oldukları ziyaret ve Sayın Cambazov’un vermiş olduğu konferanslardan dolayı teşekkür etmesinin ardından hediye takdimi ile sona erdi.     

Dr. smail CAMBAZOV Konferans   Dr. smail CAMBAZOV KonferansDr. smail CAMBAZOV Konferans   Dr. smail CAMBAZOV KonferansDr. smail CAMBAZOV Konferans   Dr. smail CAMBAZOV KonferansDr. smail CAMBAZOV Konferans  Dr. smail CAMBAZOV KonferansDr. smail CAMBAZOV Konferans  Dr. smail CAMBAZOV KonferansDr. smail CAMBAZOV Konferans

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.