EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Sonucunda İlimizden 2 Proje Türkiye Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

  TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerimizin temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik olmak üzere 8 bilim alanında yarışmalar düzenlemektedir.
TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Sonucunda İlimizden 2 Proje Türkiye Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Bölge Sergisine davet edilen 2 alanda 4 projemizden İlimiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve Keşan İlçemizden Rasim Ergene Ortaokulu alanlarında bölge birincisi olmuşlardır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda 29 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencilerinden Özgür Eren Tufan, danışman öğretmenleri Şefika Tekin rehberliğinde hazırlamış oldukları “Dışardaki Sıcak Havanın Daralan Kesitten Geçirilerek, Kapalı Alanların Soğutulması” projesi ile Fizik alanında, İlimiz Keşan Rasim Ergene Ortaokulu öğrencilerinden Metehan Demir-Ege Okay Andaç danışman öğretmen Serap Tezer Algül rehberliğinde hazırlamış oldukları “Kavak Ağacı Pamuğunun Alternatif Tekstil Dolgu Malzemesi Olarak Kullanılmasının Araştırılması” projesi ile Biyoloji alanında bölge birincisi olmuştur.

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasında birinci olan projeler, düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde ilimiz temsil edeceklerdir.

Bölge finalinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, finallerde yarışmaya hak kazanan öğretmen ve öğrencilerimize de başarılar dilerim” diyerek öğrencilere ödüllerini takdim etti.

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.