EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK tarafından bu yıl yapılacak olan 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışması ile 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmaları bilgilendirme toplantısı 04 Aralık 2018 Salı günü gerçekleştirildi.
TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile ilimiz genelinde bulunan ortaokul ve liselerden öğrencilerimiz ile danışman öğretmenleri katıldılar.

TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sayın İbrahim Özkol tarafından katılımcılara, “Yarışma Süreci”, “Yarışmanın Amacı”, “Yarışmanın İçeriği”, “Yarışmanın Temel İlkeleri”, “Başvuru Koşulları”, “Başvuru Değerlendirmesi”,  “Yarışma Takvimi”, “Projenin Neden Yapılması Gerektiği” konularında bilgiler aktardılar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında, TÜBİTAK Projelerinin ülkemizin geleceği için son derece önemli olduğunu söyleyerek, TÜBİTAK’ın bir hedefi, projesi olan kişilerin önünde duran taşları kaldırmaya yardımcı olduğunu, yurtiçinde yüksek öğretime geçişte katsayı desteği verdiği gibi, yurtdışında okuma hedefi olan birçok öğrenciye burs sağlayarak, eğitimlerine büyük katkı sağladığını söyledi.

Büyük denizlerin küçük damlalardan oluştuğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, çok küçük, önemsiz denen bir fikrin - buluşun insanlık için, gelecek için çok faydalı bir çalışmaya ilham verebileceğini, bu yüzden TÜBİTAK tarafından öğrencilerimizin yapmış olduğu her çalışmanın değerlendirildiğini söyleyerek, öğrencilerimizden bu durumun farkında olmalarını ve fikirlerini cesaretle ortaya koymalarını istedi.

Edirne olarak her yıl daha fazla proje ile TÜBİTAK’a başvuruda bulunulduğunun altını çizen İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu durumun ilimiz adına gurur verici olduğunu ve bu başvuruların gelecek yıllarda da katlanarak artacağına inandığını söyledi.

Edirne eğitim camiasının yöneticisiyle, öğretmeniyle ve öğrencileriyle büyük bir potansiyeli olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu potansiyeli ortaya çıkarmaya yardımcı olacak çalışmalardan biri olan TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi bilgilendirme toplantısının eğitim camiamıza ve şehrimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi Bilgilendirme Toplantısı, soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.