EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları Sonucunda İlimizden 4 Proje Türkiye Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

TUBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları Sonucunda İlimizden 4 Proje Türkiye Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

TÜBİTAK tarafından her yıl öğrencilerin sosyal ve eğitim hayatında karşılaştıkları ve duydukları problemler veya sıkıntılar üzerinden; genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye teşvik etmek suretiyle, yaşanılan problem ve sıkıntılara çözüm aramaya yönlendirmek ve liseli gençlerin gerek şahsını ve gerekse toplumu ilgilendiren problemleri kavrama ve çözme yeteneğini açığa çıkarmak amacıyla ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’ düzenlenmektedir. Yarışma Türkiye çapında Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım ve Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere toplam 12 bilim alanında düzenlenmektedir.

2018 TUBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışması Bölge Sergisine davet edilen  6 alanda 8 projemizden Keşan İlçemizden 3, Uzunköprü İlçemizden 1 projemiz alanlarında birinci oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda 15 Mart 2018 gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencilerimiz danışman öğretmenleri Sayın Hasan Avcu rehberliğinde hazırlamış oldukları projeler ile 3 dalda birinci oldular. “Bilinmeyen Maksimum Etkili Kurbağa Gübresi” projesi ile Mustafa Kerem Dikici ve Ertan Erkut Nal Biyoloji alanında, “Sahte Balın Elektromanyetik Ortamda Arılar” projesi ile Tespit Edilmesi projesi ile Sude Yazıcı ve Mehmet Kaan Onaran Fizik alanında, “Arı-Gezer” projesi ile Ece İrem Öğrek Teknolojik Tasarım alanında bölge birincisi oldular.

Aynı yarışmada jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi öğrencisi Buse Bulut danışman öğretmeni Sayın Kadri Adanır rehberliğinde hazırlamış olduğu “Öğretmenlerin Eleştirel Düşünme Eğilim ve Düzeylerinin Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi” projesi ile Psikoloji dalında bölge birincisi olmuştur.

2018 TUBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasında birinci olan projeler, düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde ilimiz temsil edeceklerdir.

Yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, finallerde yarışmaya hak kazanan öğretmen ve öğrencilerimize de başarılar dileriz.

19-03-201819-03-201820-03-201819-03-201819-03-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.