EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması

  Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bu yıl 46.’sı gerçekleştirilen “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması” Bölge Finali’nde, ilimizden 3 okul derece elde etmiştir.
TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması

46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nın Bölge Finali’nde İstanbul Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan gelen 61 okuldan, 180 öğrenci, 30 Mart-1 Nisan 2015 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, bilgisayar, biyoloji, fizik, sosyoloji, psikoloji, tarih, matematik, kimya, coğrafya ve edebiyat kategorilerinde toplam 100 proje sergilediler.

2 Nisan 2015 tarihinde Yapılan değerlendirme sonrasında, Edirne Özel Edirne Beykent Fen Lisesi “Madenci Tespit Sistemi” projesiyle 2’ncilik, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi “Göçmenlerin Ülkemize Uyum Sağlama Süreçleri - 1989 Bulgaristan Zorunlu Göçü Edirne Örneği ?” projesiyle 2’ncilik ve Edirne Keşan Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Sekiz Buçuk Ay Savaş Yüz Yıl Barış-27. Alay” projesiyle 3’üncülük elde etmişlerdir.

Ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK katılmışlardır.

            İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’na İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan 100 proje katılmıştır. Bu projeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ilimiz okullarının bölge 2’nciliği ve 3’ncülüğü elde etmesi bizleri memnun etmiştir. Projelerin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılı çalışmaların devamını dilerim” dedi.

 

1  1  11  1  11  1  11  1  11  1

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.