EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Birincisi, Dünya İkincisi Yavru TEMA’lardan İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Environment Online (ENO) Treelympics 2017 Dünya Okullar Arası Fidan Dikme Olimpiyatları’nda 67 ülkenin katıldığı 1040 okul arasından dünya ikinciliği  elde eden Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu Yavru TEMA öğrencileri, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ı ziyaret etti.
Türkiye Birincisi, Dünya İkincisi Yavru TEMA’lardan İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarette, öğrencilerimize Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu Müdürü Fatma Kılıç, Sınıf Öğretmeni ve TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal eşlik etti.

Merkezi Finlandiya’da bulunan, barış, çevre ve sürdürülebilirlik konularında çalışan uluslararası çevre projesi ENO kapsamında düzenlenen 67 ülkeden 1040 okulun katıldığı ENO Treelympics 2017 Dünya Okullar Arası Fidan Dikme Olimpiyatları’nda, Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu Yavru TEMA öğrencileri 2017 yılında 127 bin fidan ile Dünya İkincisi ve Türkiye birinciliği elde etmiştir.

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, TEMA Vakfı olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Edirne ilimizi ve ülkemizi yarışmada en iyi şekilde temsil ederek Türkiye Birinciliği ve Dünya İkinciliği elde etmenizden dolayı çok mutlu olduk. Çocuklarımızın dünyamızı yeşillendirmesi, ağaçlandırması konusunda bilinçli olduklarını görmek bizleri ayrıca sevindirmiştir. Öğrencilerimiz çevremizi ağaçlandırarak sadece yeşil bir dünya ortaya çıkarmakla kalmıyor, tüm canlıların hayatını devam ettirebilmesi için ihtiyacı olan, sadece ve sadece ağaçlar tarafından üretilebilen oksijenin daha çok üretilmesine imkân sağlayan fidanları toprakla buluşturuyorlar. Üstelik öğrencilerimiz, bu duyarlı ve faydalı çalışmaları ile dünyamızı erozyonlara karşı koruyor, dünyamızın daha yaşanır bir yer olmasına imkân sağlıyorlar. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi TEMA Vakfı bünyesinde katıldıkları yarışmada aldığı dereceden dolayı tebrik eder, başarılarının devamı dilerim” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, ziyaretlerinin anısına öğrencilerimize ve öğretmenlerimize birer adet çam ağacı fidanı hediye etti.

06-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.