EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Kalite ve Avrupa Kalite Ödülü Verildi

E-twinning Merkezi Destek Servisi tarafından başarılı projelerden biri olarak seçilen, Spirit of Hope’(Umut Ruhu) adlı Comenius Çok Taraflı Okul Ortaklıkları projesi kapsamında; Şehitasım İlkokulu adına Okul Müdürü Kadir FİDAN’a ve Proje Yürütücüsü İngilizce Öğretmeni Şule Dinç SUNA’ya Ulusal Kalite ve Avrupa Kalite ödülü verildi.
Ulusal Kalite ve Avrupa Kalite Ödülü Verildi

          E-Twinning Avrupa´daki okullar Topluluğudur. Bütün katılımcı ülkelerden öğretmenler kaydolabilir ve birbirlerini bulmak, sanal ortamda tanışmak, fikir ve örnek uygulama alışverişinde bulunmak, Gruplar oluşturmak, Öğrenme Etkinliklerinde öğrenmek ve çevrimiçi tabanlı projelere katılmak için çevrimiçi eTwinning araçlarını (Portal ve Masaüstü) kullanabilirler.

Okullar, diğer okullarla bir proje oluşturmak için ortak olabilirler ve çalışmalarını yürütmek için Bilgi ve İletişim Teknolojilerini (BİT) kullanabilirler. Bir proje oluşturmak için, en az iki okulun bir araya gelmesi gerekir. Lütfen dikkat: Bir projenin Avrupa Kalite Etiketi veya eTwinning Ödülü almaya hak kazanabilmesi için, en az 2 farklı ülkeden okulların içinde yer alıyor olması gerekir.

Eylül 2012’de 12 ortakla başlayan ‘Spirit of Hope’(Umut Ruhu) adlı Comenius Çok Taraflı Okul Ortaklıkları projesi, çevrimiçi e-twinning araçlarını kullanarak da uygulanmış  ve E-twinning Merkezi Destek Servisi tarafından başarılı projelerden biri olarak seçilmiştir.

10 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 15.00’de Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tunca Salonu’nda ödül töreni düzenlendi.

Törene, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, E-Twinning Projesinde görev alan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

Tören, Şehitasım İlkokulu İngilizce Öğretmeni Şule Dinç SUNA’nın E-Twinning Projesi kapsamında yaptıkları çalışmalarının sunumuyla başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, yaptığı konuşmada;

“Avrupa Birliği’nin genişlemesi ve sürekliliğinin sağlanmasında önemli bir role sahip olan eğitim, Birliğin gerçekleştirmeye çalıştığı politikaların başarısında kilit bir rol oynamaktadır.

Türkiye, özellikle son yıllarda Avrupa Birliği’ne aday ülke olması sıfatıyla eğitim alanında da çeşitli düzenleme çalışmalarına yoğunluk vermektedir. Avrupa Birliği (AB), projeleriyle ortak kültür ve değerler çerçevesinde bütünleşerek üye ülkeler ve aday ülkeler arasında işbirliğini geliştirmeyi ve entegrasyonu derinleştirmeyi hedeflemektedir.

Bu bağlamda özellikle okullarımızın Avrupa Birliği projeleri yapması,  Türkiye’nin AB süreci, eğitim reformu için güzel bir fırsat ve itici bir güç olarak ortaya çıkmaktadır.

Edirne il Milli eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda son iki yılda, 16 tanesi şu an devam etmekte olan, 27 tanesi de tamamlanmış olan toplam 43 Avrupa Birliği projesi bulunmaktadır. AB projelerinin nitelik ve niceliği bakımında Edirne Türkiye’deki en başarılı iller arasındadır.

Avrupa’daki okullar topluluğu olana E-twinning tüm bu amaçlara hizmet etmek için kurulmuş bir proje portalıdır. Bütün katılımcı ülkelerden öğretmenler bu portala kaydolabilir, birbirlerini bulabilir, sanal ortamda tanışıp, fikir ve örnek uygulama alışverişinde bulunabilirler.

Bu bakımdan e-twining’in etkin kullanımı başarılı projeler geliştirmek ve yaygınlaştırmak açısından önem arz etmektedir.

Edirne Şehit Asım İlkokulu’da e-twining portalını başarıyla kullanan okullarımızdan biri olmuştur. Eylül 2012’de 12 ortakla başlayan ‘Spirit of Hope’(Umut Ruhu) adlı Comenius Çok Taraflı Okul Ortaklıkları projesi, çevrimiçi e-twinning araçlarını kullanarak da uygulanmış  ve E-twinning Merkezi Destek Servisi tarafından başarılı projelerden biri olarak seçilmiştir. Bu ödüllü alarak son yıllarda eğitimde ciddi atılımlar yapan Edirne’yi bu alanda başarıyla temsil etmişlerdir.

 Avrupa’daki okullar ile online projelerin yürütüldüğü e-twinning portalı gibi yenilikçi öğrenme ortamları kullanımının ilimizdeki diğer okullar için örnek teşkil etmesini ve yaygınlaşmasını temenni ediyorum. Ulusal Kalite Ödülü ve Avrupa Kalite Ödülü Şehit Asım İlkokulunu ve bu çalışmada emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum Bir sonraki hedef olan Avrupa e-twining ödülünü de alacağımıza inanıyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Tören, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN tarafından Şehitasım İlkokulu Okul Müdürü Kadir FİDAN ve İngilizce Öğretmeni Şule Dinç SUNA’ya Ulusal Kalite ve Avrupa Kalite ödülünü takdim etmesiyle sona erdi.

 

 

2  2

2  2

2  2

2  2

2  2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.