EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerle Yapılacak Mücadele Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, başkanlığında Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Mimar Kemaleddin Toplantı Salonunda, okullar ve çevresiyle ilgili güvenlik ile uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadeleye yönelik toplantı gerçekleştirildi.
Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerle Yapılacak Mücadele Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Toplantıya, Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne İl Emniyet Müdürü Sayın Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Sayın Alparslan Doğan, Merkez İlçe Özel/Resmi Okul/Kurum Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkan ve Yardımcıları, Merkez İlçe ve Merkeze Bağlı Köy Muhtarları katıldı.

Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, yaptığı konuşmada, “Türkiye’de ve dünyada uyuşturucuyla ilgili çok ciddi sorunlarla karşı karşıyayız. Haberlerde maalesef gençlerimizin uyuşturucu nedeniyle düştükleri durumu üzülerek seyrediyoruz. Edirne asayiş yönünden en iyi, en sakin illerinden birisidir. Çocuklarımızın bu tür kötü alışkanlıkları yok. Bunda başta velilerimiz olmak üzere okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizin, sivil toplum örgütlerimizin, kurumlarımızın, emniyetimizin ciddi  katkısı var. Bizim amacımızda bölgemizde ve ilimizde böyle bir tehlike oluşmadan önlemlerimizi almamız gerekiyor. Olay büyüdükten sonra tehlike oluştuktan sonra alacağımız tedbirler çok daha pahalıya ve insan kaybına neden oluyor. Bunun geri dönüşü de çok daha zor oluyor. Bizim amacımız Edirne’de böyle bir alışkanlık olmadan sizlerin de istekleri sizlerin de tespitleri doğrultusunda okullarımızda ne tür fiziki ve güvenlik tedbirleri alabiliriz. Nasıl eğitim çalışmaları yapabiliriz. Velilerimiz hem kendi çocuklarını hem de arkadaşlarının bu tür maddelere bulaşmamaları konusunda çok duyarlılar. Buda ilimizde bu tür olumsuzlukların olmamasının temel nedenlerinden birisidir. Burada yapacağımız toplantının alınacak tedbirler konusunda çok verimli olacağına inanıyorum” dedi.

Toplantı, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

07-08-201707-08-201707-08-201707-08-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.