EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzmanlar Çocuklar İçin Birleşiyor Projesi

Seminer 05 Mayıs 2016 Perşembe günü gerçekleşti. 
Uzmanlar Çocuklar İçin Birleşiyor Projesi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, İlimiz Hüseyin Hüsnü Tekışır Rehberlik ve Araştırma Merkezi sorumluluğunda hayata geçirilen “Uzmanlar Çocuklar İçin Birleşiyor Projesi” kapsamında ilimiz okul yöneticileri ile rehberlik ve psikolojik danışmanlara okullarımızda yönelik 05 Mayıs 2016 Perşembe günü seminer düzenlendi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu açılış konuşmasında, “Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen çocuk istismarı, ihmal edilen çocuklar, şiddet uygulanan/uygulayan çocuklar ve madde bağımlılığı vakaları okullarımızdaki rehberlik servislerinin ve okul yöneticilerimizin bu konudaki bilgi ve duyarlılığının önemini göstermiştir. Bu sebeple okul yöneticileri ve rehberlik servislerinde görevli öğretmenlerimize karşılaşılabilecek vakalarda süreç yönetimine dair izlenmesi gereken yol ile ilgili bilgilendirme yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bizler, öğrencilerimizin, çocuklarımızın maruz kalabilecekleri durumlara karşı önleyici tedbirler üzerinde hassasiyetle, önemle duruyoruz. Çocukluk döneminde yaşanan sıkıntılar, travmalar ilerleyen yaşlarda insanın hayatını olumsuz yönde etkileyebiliyor ve bu gibi durumların telafisi çok zor. Bu vakalar olmadan, önceden tedbir almak esas. Çocuklarımızın ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler olarak yetişmeleri çok önemli.

Bugün sizlere, bu projede bizlerle iş birliği yapılan kurum ve kuruluşlardan gelen sosyal hizmet uzmanı, avukat, polis, psikolojik danışman, doktor tarafından uzmanlık alanları doğrultusunda seminer verilecek.

Ayrıca, Hüseyin Hüsnü Tekışır Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz tarafından hazırlanan, konuyla ilgili bilgilendirme notu seminerin ardından sizlere dağıtılacak.

Projenin uygulanmasında bizlere destek veren başta Edirne Valiliğimiz olmak üzere, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Aile Ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Edirne Barosu, Edirne Devlet Hastanesi Çocuk İzleme Merkezine ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

05-05-2016   05-05-2016   05-05-201605-05-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.