EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali ÖZDEMİR’den Türkiye Birincilerine Ödül

Edirne Valisi Sayın Günay ÖZDEMİR, Türkiye Değer Ödülleri yarışmasında,  ‘Sorumluluk’ temalı karikatürüyle Türkiye 1.si olan Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Levent Tuna TOSUN ve “insan ve mekân” konulu EBA 2. Kısa Film Yarışması’nda “Tebdil-i Mekan” isimli eseriyle Başarı Ödülü alan Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Enes ARDA’yı ödüllendirdi.
Vali ÖZDEMİR’den Türkiye Birincilerine Ödül

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye Değer Ödülleri’nin beşincisi ‘2015-2016 Eğitim - Öğretim Yılı’nda “Sorumluluk” temasıyla gerçekleştirilmiştir. Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Levent Tuna TOSUN, okul seçici kurulu tarafından ‘ Eser Ödülü ‘ kategorisinde aday gösterilmiş ve eser 15 Mart 2016 tarihinde il seçici kuruluna yollanmıştır. Yapılan değerlendirme sonucunda il 1. si olmaya hak kazanan karikatür, ilimizi temsilen yarışmaya yollanmış ve Türkiye 1. si olmaya hak kazanmıştır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ve öğrencimiz 23 Ekim 2016 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda düzenlenen ödül törenine katılmış olup, öğrencimiz ödülünü almıştır.

EBA 2. Kısa Film Yarışması Öğrenci Kategorisi Başarı Ödülü

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2015/2016 eğitim öğretim yılında ikincisi gerçekleştirilen “insan ve mekan” konulu EBA 2. Kısa Film Yarışması’nda Öğrenci kategorisinde Türkiye genelinden 185 öğrenci yarışmaya katılmıştır. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Enes ARDA “Tebdil-i Mekan” isimli eseriyle Başarı Ödülü almaya hak kazanmıştır.

Öğrencimiz ödülünü, 19 Ekim 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM’in katılımıyla, Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da düzenlenen törende almıştır.

Edirne Valimiz Sayın Günay ÖZDEMİR, her iki yarışmada büyük başarılara imza atan öğrencilerimizi ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ı makamında kabul etti.

26 Ekim 2016 Çarşamba günü gerçekleşen kabulde Valimiz Sayın Günay ÖZDEMİR, öğrencilerimizi tebrik ederek ödüllendirmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, “Öğrencilerimizin ilimizi Türkiye genelinde en iyi şekilde temsil ettikleri için tebrik ediyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.

26-10-2016   26-10-201626-10-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.