EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Günay Özdemir, TÜBİTAK Yarışmalarında Dereceye Giren Öğretmen ve Öğrencileri Ödüllendirdi.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49’ncü Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri ve 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerimiz Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir tarafından ödüllendirildi.
Valimiz Sayın Günay Özdemir, TÜBİTAK Yarışmalarında Dereceye Giren Öğretmen ve  Öğrencileri Ödüllendirdi.

13 Haziran 2018 Çarşamba günü Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene, Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Cemal Turan, Keşan İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın İlhan Saz, Uzunköprü İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Eralp Akman, danışman öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, “TÜBİTAK yarışmalarında ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğinizden dolayı idarecilerimizi, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, ardından danışman öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ödüllerini verdi.

TÜBİTAK Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında danışman öğretmenlerimiz eşliğinde hazırladıkları projelerle elde ettikleri dereceler şu şekildedir;

 

Lise Öğrencilerimizden TÜBİTAK Yarışmalarında Türkiye 3’ncülüğü

TÜBİTAK 49´uncu Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nda, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi ve Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi proje ekibi, biyoloji, fizik ve psikoloji alanında Türkiye 3´üncüsü olmuştur.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya´nın Kepez Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezinde 49´uncusu düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nda değerlendirmelerin ardından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi danışman öğretmenleri Sayın Hasan Avcu rehberliğinde öğrencilerimiz Mustafa Kerem Dikici ve Ertan Erkut Nal  “Bilinmeyen Maksimum Etkili Kurbağa Gübresi” projesi ile Biyoloji alanında, öğrencilerimiz Sude Yazıcı ve Mehmet Kaan Onaran “Sahte Balın Elektromanyetik Ortamda Arılar” projesi ile Tespit Edilmesi projesi ile Fizik alanında Türkiye 3’ncülüğü elde ettiler.

Aynı yarışmada jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi öğrencisi Buse Bulut danışman öğretmeni Sayın Kadri Adanır rehberliğinde hazırlamış olduğu “Öğretmenlerin Eleştirel Düşünme Eğilim ve Düzeylerinin Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi” projesi ile Psikoloji dalında Türkiye 3’ncüsü olmuşlardır.

 

Lise Öğrencimizden TÜBİTAK Yarışmalarında Bölge Birinciliği

TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışması Bölge Sergisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda 15 Mart 2018 gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencimiz danışman öğretmenleri Sayın Hasan Avcu rehberliğinde hazırlamış oldukları “Arı-Gezer” projesi ile Ece İrem Öğrek Teknolojik Tasarım alanında bölge birincisi oldular.

 

Ortaokul Öğrencilerimizden TÜBİTAK Yarışmalarında Türkiye Birinciliği

TÜBİTAK "12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda İlimiz Keşan Rasim Ergene Ortaokulu öğrencilerimiz, Kayseri ilinde yapılan Türkiye şampiyonasında Türkiye 1.si olmuşlardır.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerimizin temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik olmak üzere 8 bilim alanında yarışmalar düzenlemektedir.

Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından İlimiz Keşan Rasim Ergene Ortaokulu öğrencilerinden Metehan Demir-Ege Okay Andaç, danışman öğretmenleri Serap Tezer Algül rehberliğinde hazırlamış oldukları “Kavak Ağacı Pamuğunun Alternatif Tekstil Dolgu Malzemesi Olarak Kullanılmasının Araştırılması” projesi ile Biyoloji alanında Türkiye birincisi olmuştur.

 

Ortaokul Öğrencimizden TÜBİTAK Yarışmasında Bölge Birinciliği

 TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasında, İlimiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Özgür Eren Tufan, danışman öğretmenleri Şefika Tekin rehberliğinde hazırlamış oldukları “Dışardaki Sıcak Havanın Daralan Kesitten Geçirilerek, Kapalı Alanların Soğutulması” projesi ile Fizik alanında birinci olmuştur.

 

13-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-201813-06-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.