Haberler Yaratıcı Zihinler Projesi Kapsamında Yapılan Etkinlik

Yaratıcı Zihinler Projesi Kapsamında Yapılan Etkinlik

           Edirne Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü; yeni ve yaratıcı fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla “Yaratıcı Zihinler Projesi” ni geliştirmiştir.

           Bu proje kapsamında 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik “Bilimin Uçan Sirki” gösterisi 06.03.2013 Çarşamba günü Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O. Toplantı Salonu’nda düzenlendi. İki kişiden oluşan Yaratıcı Zihinler Ekibi, yaptıkları deneyleri eğlenceli bir gösteriye dönüştürdü.

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ÖZCAN, gösterinin açılış konuşmasında: “Yaratıcı Zihinler Ekibiyle bilim tiyatroları adı altında ‘Bilimin Uçan Sirki’ gösterilerini ilk kez Edirne’de yaptık. Avrupa ve Amerika televizyonlarında bilimsel anlamda izlediğimiz deneyleri bu kadar kapsamlı, özgün, doğru ve güvenli bir şekilde Türkiye’de, özellikle de Edirne’de gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz. Bu gösteri ve akabinde uygulayacağımız "Yaratıcı Zihinler Projesi"yle bilime meraklı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Geleceğimizi şekillendirmek adına, gelecekte Nobel ödülü alan bilim adamları bu öğrenciler arasından çıksın düşüncesiyle yola çıktık. Bu noktada ilçelerde de bu gösterileri yapmak istiyoruz. Amacımız düşünen, sorgulayan, deneyen ve denemekten korkmayan, aynı zamanda çevreye de duyarlı bir nesil yetiştirmektir. Özellikle öğrencilerimizin günlük hayatta kullandığı objeler, tükettiği ürünler ve tabiat olayları karşısında bilimsel bir farkındalık yaratma düşüncesindeyiz.” diyerek duygularını dile getirdi.

 

Yaratıcı Zihinler   Yaratıcı Zihinler   Yaratıcı Zihinler   Yaratıcı Zihinler  Yaratıcı Zihinler  Yaratıcı ZihinlerYaratıcı Zihinler  Yaratıcı Zihinler  Yaratıcı Zihinler  Yaratıcı Zihinler  Yaratıcı Zihinler  Yaratıcı ZihinlerYaratıcı Zihinler

 Yayın:08.03.2013 - Güncelleme:08.03.2013 - 09:31 - Görüntülenme:496