EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşam Alanlarım Oluşuyor Hayatım Renkleniyor Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle İlimiz Merkez Hatice Erkurt Anaokulu proje ekibi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Yaşam Alanlarım Oluşuyor Hayatım Renkleniyor Projesi” tanıtım programı düzenlendi.
Yaşam Alanlarım Oluşuyor Hayatım Renkleniyor Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

23 Kasım 2017 Perşembe günü Edirne Hatice Erkurt Anaokulunda gerçekleştirilen programa, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Rıdvan Canım, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Sayın Salim Çavuş,  Proje Koordinatörü Doç. Dr. Sayın Emine Ahmetoğlu,  hayırsever Sayın Makbule Raika Erkurt ile okul müdürleri katıldı.

Proje ile okulun bodrum katında bulunan bir oda fen matematik yaşam alanı olarak, 2. katta bulunan orta alanda da dramatik yaşam alanı ve sınıflara 4 adet öğrenme merkezi düzenlenmiştir. Yapılan düzenlemeler sonrasında proje hedef grubu olan öğrenci ve velilere tanıtım sunumları yapılmış olup, proje danışmanı Doç Dr. Emine AHMETOĞLU okulda görevli öğretmenlere “Okul Öncesi Eğitimde Kullanılan Başarılı Teknikler” konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Proje uygulama aşamasında da Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri planlanan eğitim etkinliklerine dâhil edildi.

Saygı Duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, Edirne Hatice Erkurt Anaokulu Müdürü Sayın İlknur Çelik, proje hakkında bilgilendirme konuşması yaptı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt yapmış olduğu konuşmasında Okulöncesi eğitimin yaygınlaştırılması için Bakanlığımızın çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyerek, okulöncesi öğrenim çağında olan tüm çocukları okulöncesi eğitim veren okullara ulaşabilmesi için gerekli adımların attıldığını söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında: “bizlere düşen, öğrencilerimizin eğitim alacağı alanları en iyi, en verimli hale getirmek. Bunun dışında okul yöneticilerimiz, okullarının çevresi ile uyum sağlayarak, paydaşlarla iletişime geçerek okullarımızı, öğrencilerimizin eğitimleri süresince keyifli vakitler geçireceği eğitim alanlarına dönüştürmek için gerekli girişimlerde bulunmaları gerekmektedir.

Özellikle okulöncesi eğitim çağındaki çocuklarımızın pisikomotor gelişim, yani, fiziksel büyüme ve merkezi sinir sisteminin gelişimine paralel olarak organizmanın isteme bağlı hareketlilik kazanması çok büyük önem arz etmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” veciz sözünden hareketle, çocuklarımıza okulöncesi çağından itibaren sağlıklı düşünen, düşündüklerini sorgulayan, doğruyu ve yanlışı ayırt edebilen bireyler olarak yetiştirmekteyiz.

Türkiye’de, girişimci sayısının arttırılması, Dünya projeleri ile yarışacak projelerin hayata geçirilmesi son derece önemli. Bugün tanıtımını yaptığımız proje ile burada eğitim gören öğrencilerimiz deneyerek, yaşayarak öğreniyorlar. Burada ki atölyelerde eğitim gören öğrencilerimizin yaratıcılıkları artacak, zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak materyallerle de doğru ve yanlışı bulma becerileri kazanarak, özgüven kazanacak, girişimcilik ruhu gelişecek.

“Okul Öncesi Eğitimde Kullanılan Başarılı Teknikler” projesinde emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum” dedi.    

Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Sayın Salim Çavuş, yapmış olduğu konuşmasında Trakya Bölgesinin kalkınması adına, çok farklı alanlarda yenilikçi, bölgeye katkı sağlayacak projeleri desteklediklerini belirterek, bölgede farklı özel-resmi paydaşları bir araya getirdiklerini söyledi.

Okul Öncesi Eğitimde Kullanılan Başarılı Teknikler Projesinde birçok paydaşın ortak çalışma gerçekleştirdiğini belirten Sayın Çavuş, projede emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti.     ”

Projeyi anlatan video sunumlarının ardından, projeye destek veren kurum yetkililerine plaket takdim edilirken, öğrenciler tarafından da çiçek sunuldu.

Program, proje kapsamında oluşturulan sınıfların açılış kurdelesinin kesilmesi, sınıfların gezilmesi ve kokteylin ardından sona erdi.

23-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.