EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Anaokulu 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlıkları Yerinde İncelendi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, beraberinde Müdür Yardımcısı Sayın Kemal Soytürk, Sayın Cemal Turan ve Şube Müdürü Tülay Aydın ile birlikte İlimiz Merkez Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret ederek, okulun 2017-2018 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.
Zübeyde Hanım Anaokulu 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlıkları Yerinde İncelendi.

23 Ağustos 2017 Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, beraberindekilerle birlikte tüm sınıfları ziyaret ederek, Okul Müdürü Sayın Filiz Sugözleyen’den, yeni eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Okul bahçesine bu yaz döneminde kurulan, öğrencilerimizin öğretmenlerinin gözetiminde yararlanacakları oyun parkını da inceleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, ziyareti sırasında yapmış olduğu konuşmasında okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaparak, ilimizde okul öncesi eğitim okullaşma oranının 2016-2017 eğitim öğretim yılında %71.55 ile Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ve hedefimizin bu oranı %100’e çıkarmak olduğunu söyledi.

Okul öncesi eğitim okullarımız çocuğun ailenin dışına attığı ilk adım olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, okul öncesi eğitim süresince çoklarımızın sosyalleşmeyi, paylaşmayı, yeteneklerini keşfetmeyi, zamanı ve enerjisini yetenekleri doğrultusunda kullanmayı, yaşıtlarıyla birlikte ortak faaliyetlerde bulunarak, birlikte çalışmayı öğrendiklerini söyledi.

Okul Öncesi çağının, çocukların yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, eğitim yöneticileri olarak bizler, çocuklarımıza en uygun fiziki ve sosyal ortamları sunmak için tüm imkânları seferber etmiş durumdayız dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, incelemelerinin ardından okuldan ayrıldı.

 

 

24-08-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.