EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Kapsamında Otizmli Öğrenciler İle Kahvaltı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü kapsamında Edirne II. Bayezid Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen kahvaltıda otizmli öğrencilerimiz ve aileleriyle bir araya geldi.
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Kapsamında Otizmli Öğrenciler İle Kahvaltı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında: “Bilindiği üzere, Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.  Nisan ayı boyunca tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de otizm konusunda çeşitli etkinliklerle farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

 

Otizm Spektrum Bozukluğu, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir bozukluk olup, günümüzde otizmin tek tedavisinin erken tanı ve bunun yanında yoğun bir özel eğitimden geçmektedir.

 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem eğitsel tanılamalarda hem de özel eğitim alanında bu çocuklarımıza elimizden gelenin en iyisini vermeye gayret etmekteyiz.

 

Engellilere verebileceğimiz en büyük desteğin onlara karşı, bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma olduğunu düşünüyorum. Bunun için de engellilere acıyarak değil, onlara her alanda hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız.

 

Ülkemizde, engelli vatandaşlarımızın hakları, anayasa ve yasalarla güvence altına alınmış ve son dönemde uygulamaya geçirilen yasa ve yönetmeliklerle, uygar toplumlar seviyesine ulaşmıştır. Hükümet ve Bakanlık politikaları, engelli vatandaşlarımıza karşı pozitif ayrımcılık noktasında birçok yenilik ve güvence getirmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar bütün engelli kardeşlerimizin ve ailelerimizin Otizm Farkındalık Gününü kutluyor; daha güzel ve daha nitelikli projeler yapmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz, açıklamasında ayrıca, Edirne Valimiz Sayın Günay Özdemir’in talimatıyla, Türkiye’de bir ilk olacak olan ve 23 yaş üstü özel gereksinimli bireylerin yararlanabileceği Sosyal Yaşam Merkezi’nin inşasının bittiğini ve en kısa sürede Edirneli vatandaşlarımızın hizmetine açılacağını söyledi. 

03-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-2017

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.