EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 LGS İÇİN SON HAZIRLIKLAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ

  Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 6 Haziran 2021 günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıklar, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Özer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gözden geçirildi. Toplantıda sınavın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için alınan önlemler değerlendirildi. Salgın önlemleri kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenciler LGS kapsamındaki sınava kendi okullarında girecekler. Sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak.  
2021 LGS İÇİN SON HAZIRLIKLAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak merkezî sınavın son hazırlıkları Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Özer başkanlığında yapılan toplantıda gözden geçirildi. Sınavın salgın koşullarında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda 81 ilde hazırlıklarda gelinen nokta ayrıntılı olarak ele alındı.   

Toplantıya Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Sadri Şensoy, Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Cengiz Mete, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Kemal Varın Numanoğlu, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif Yılmaz, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Cem Gençoğlu, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir Gül, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Özgür Türk, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın İsmail Çolak, Personel Genel Müdürü Sayın Ömer İnan, Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mehmet Fatih Leblebici ve 81 İl Millî Eğitim Müdürü katıldı.  

 Haziran 2021 Pazar günü iki oturum hâlinde yapılacak sınav, 973 yurt içi ve 4 yurt dışı sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Sınava katılacak öğrenciler geçen yılda olduğu gibi sınav başvuru işlemi yapmadan doğrudan sınava katılabilecekler. Sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak. Öğrenciler LGS kapsamındaki sınava kendi okullarında girecekler.

  24-05-202124-05-202124-05-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.