EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesindeki Edirne Veli Akademisi Projesinin RAM ile ortak Hazırlanan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlikleri Devam Ediyor.

2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesindeki Edirne Veli Akademisi Projesinin RAM ile ortak Hazırlanan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlikleri Devam Ediyor.

Okullarımızda öğrencilerimizin velilerine yönelik okul-veli iletişim ve iş birliğini güçlendirmek suretiyle velileri bilinçlendirerek çocuklarımızın sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla 'Bilinçli Veliler, Mutlu Nesiller' sloganıyla 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesindeki Edirne Veli Akademisi Projesinin RAM ile ortak hazırlanan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı  etkinlikleri başlıyor. Bu etkinliklerin amacıvelilerin, çocuğun eğitim ve okul hayatı süreciyle ilgili olarak bilgilenmesi ve bilinçlenmesi; çocukla arasında sağlıklı iletişimin sağlanması, okulla iş birliğinin güçlenerek artması amaçlanmaktadır. Ayrıca bu proje ile anne- babalardaki görev ve sorumluluk bilincine katkı sağlanarak her yönüyle "örnek anne baba" kavramının somut hâle getirilmesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine saygılı bireyler olarak yetişmesi konusunda ailelere destek olunması, veli-öğrenci arasında karşılaşılan sorunlar, yaşanan çatışmalar ve bu sorunların/çatışmaların çözümleri konusunda velilerin bilgilenmesi ve bilinçlenmesi, okullarda yaşanan disiplin olaylarının ve istenmeyen davranışların en aza indirgenmesi ve okul başarısının artırılması da hedeflenmiştir.

26-11-2019

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.