2023 Eğitim Vizyonu Edirne Proje Etkinliklerimiz. #EdirneVeliAkademileri
Edirne eğitim ailesi olarak, ülkemizin eğitimini "Edirne'de Eğitim İçin El Ele Hep Birlikte Zirveye" ilkesi ile her gün daha da yukarılara taşımaya devam ediyoruz.![2023 Eğitim Vizyonu Edirne Proje Etkinliklerimiz. #EdirneVeliAkademileri](/meb_iys_dosyalar/2020_07/07150045_IMG-20200227-WA0022.jpg)
2023 Eğitim Vizyonu Edirne projelerimiz çerçevesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı boyunca gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.
Edirne Veli Akademileri ? 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı
Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, okullarımızda öğrenim gören öğrencilerin velilerine yönelik okul-veli iletişim ve iş birliğini güçlendirmek suretiyle velileri bilinçlendirerek çocuklarımızın sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amaçlanmıştır.
Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, İlimiz merkez ve ilçelerde yürütülen "Veli Akademileri" projesinde; velilerin çocuğun eğitim ve okul hayatı süreciyle ilgili olarak bilgilenmesi, bilinçlenmesi amacıyla eğitimler düzenlenmiştir.
Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 19 etkinliğimize 1519 velimiz katılmıştır.