EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kapsamında Atatürk Anıtı Önünde ve Halk Eğitimi Merkezinde Program Düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kapsamında Atatürk Anıtı Önünde ve Halk Eğitimi Merkezinde Program Düzenlendi.

Atatürk Anıtına Çelenk Konuldu.

Kutlamalar kapsamında ilk program Atatürk Anıtında gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı başkanlığında, Müdürlüğümüz yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenlerimizin hazır bulunduğu programda, İl Millî Eğitim Müdürümüz tarafından Atatürk Anıtı'na Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü Çelengi konuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Atatürk Anıtı önünde oluşturulan kortej, etkinliklerin bir diğer adresi olan Edirne Halk Eğitim Merkezine doğru yürüyüş gerçekleştirdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kapsamında Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Salonunda Program Düzenlendi.

Edirne Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık ile eşi Hanımefendi Sayın Dilek Kırbıyık'ın teşrifleri ile gerçekleştirilen program Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların gerçekleştirildiği programda, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimiz Öğretmenlik Andı ile yemin ettiler. Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesinin ardından emekli olan öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgeleri verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı, Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu 'Her Noktada Bir Öğretmen' adlı resim, müzik, tiyatro gösterisinin ardından sona erdi.

Edirne Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık ile eşi Hanımefendi Sayın Dilek Kırbıyık, programın ardından sahneye gelerek, programın hazırlanması ve sunumunda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ettiler.

24-11-202224-11-202224-11-202224-11-202224-11-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.