EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE OKULU PROJESİ EDİRNEDEKİ OKULLARIMIZDA BAŞARIYLA UYGULANMAKTADIR.

Proje kapsamında 4 Bin 495 velimize eğitim verilmiştir.
AİLE OKULU PROJESİ EDİRNEDEKİ OKULLARIMIZDA BAŞARIYLA UYGULANMAKTADIR.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi, Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde yürütülen Aile Okulu Projesi; gençlerin, çocukların, anne ve babaların toplum için faydalı bireyler olma gayretini açığa çıkarmayı amaçlamaktadır. Projeyle ailelere "sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite" olmak üzere 8 başlıkta 44 saat eğitim veriliyor. Proje başlangıcında her okuldan öğretmenlerimize eğitici eğitimi verilmiştir. Eğitici eğitimi gören öğretmenlerimiz de aldıkları eğitimler çerçevesinde okullarındaki velilere eğitimler vermektedir.

Aile Okulu Projesi kapsamında Edirne geneli okullarımızda yürütülen çalışmalar doğrultusunda, eğitim verilen velilerimize; aile içinde sorunlarla başa çıkma gücünün artırılması amacıyla "Çatışma ve stres yönetimi"  hem anne babaların hem çocukların sosyal hayatlarını etkilemeden gerçek yaşamda güvenli bir şeklide nasıl çevrim içi olabilecekleri konusunda "Bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, zararlı alışkanlıklarla başa çıkabilmek, bedenen ve ruhen sağlıklı bir yaşam sürmek için yol gösterme amacıyla "Bağımlılıkla mücadele" eğitimleri verilmiştir ve verilmeye devam edilecektir.

Ayrıca çocukların kendi aralarındaki ve ebeveynleriyle ilişkisinin derinleştirilmesi ve güçlendirilmesi "Sosyal duygusal beceri gelişimi" dersinde verilen bilgilerle desteklenerek çocukların kendi yaşıtlarıyla iletişimini kolaylaştırmaya yönelik "Akran ilişkileri "ve maneviyatın pekiştirilmesine yardımcı olmaya yönelik  "Ahlaki gelişim" dersleri verilmiştir.

Okullarımız bünyesinde sürdürülen eğitimlerde ebeveynlerin öğrencileri ile sağlıklı iletişim kurabilmesi ve çocuklara yönelik düzenli beslenmeyi teşvik etmek amacıyla ''Sağlıklı Beslenmek, Fiziksel Aktiviteler'' dersi velilerimize aktarılmaktadır.

Proje kapsamımda, eğitici eğitimi gören 225 öğretmenimiz tarafından ilimiz genelinde okullarımızda 4.495 velimize eğitim verilmiştir.

Projenin ilimiz okullarında başarıyla uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

20-12-202220-12-202220-12-202220-12-202220-12-202220-12-202220-12-202220-12-202220-12-202220-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.