EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANLIĞIMIZ VE TARIM BAKANLIĞI İŞ BİRLİĞİNDE İMZALANAN PROTOKOL KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZ OKULLARINDA ÖĞRENDİKLERİ TEMEL BİLGİLER İLE UYGULAMALI OLARAK BUĞDAY EKİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.

BAKANLIĞIMIZ VE TARIM BAKANLIĞI İŞ BİRLİĞİNDE İMZALANAN PROTOKOL KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZ OKULLARINDA ÖĞRENDİKLERİ TEMEL BİLGİLER İLE UYGULAMALI OLARAK BUĞDAY EKİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.

"Millî Eğitim Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı, imzaladıkları iş birliği protokolüyle ülkemizin tarım seferberliğinde birlikte hareket ediyor" başlığıyla Meslek Liselerimiz harekete geçti.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları diğer ortaöğretim kurumları gibi hayata ve üst öğrenime öğrenci hazırlamak misyonunun yanında nitelikli iş gücü yetiştirme misyonuna da sahiptir. Bu misyonu gerçekleştirmek için, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in de belirttiği gibi "Mesleki eğitimde en önemli paradigma değişimi, eğitim verilen tüm alanlarda sektörle iş birliklerinin geliştirilmesi ile yaşanmıştır." Bu bağlamda hızla değişen teknolojik gelişmeler ışığında mesleki ve teknik eğitim kalitesinin artırılması adına, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü çatısı altında eğitimi verilen 47 meslek alanına ait 105 dalda ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünü yetiştirmek ve nihai olarak sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunmak amacıyla ilgili sektör temsilcileri, bakanlıklar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği protokolleri imzalanmıştır .'' 

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Atilla Bayazıt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Meslek Liseleri öğrencilerimiz ile birlikte tarım yapılan alanları ziyaret ederek alanda gerçekleştirilen Buğday Ekim etkinliğine katıldı.

21-11-202221-11-202221-11-202221-11-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.