Bilgiye Erişmek İlk Harfi Okumak İle Başlar.
Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda ve ilimiz genelinde faaliyet gösteren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimiz tarafından açılan Okuma-Yazma kurslarımız ile, farklı sebeplerden ötürü okuma-yazma öğrenememiş vatandaşlarımızı okur-yazar yapmaya ve sertifikalandırmaya devam ediyoruz.![Bilgiye Erişmek İlk Harfi Okumak İle Başlar.](/meb_iys_dosyalar/2021_09/08141954_FG1_9097.jpg)
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Dünya Okuma Yazma Günü kapsamında, Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenen Mahalle projesi çerçevesinde Ferah Ortaokulu bünyesinde açılan 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk okuma-yazma kursunda öğrenime başlayan kursiyerlerimizi ziyaret etti.
Kursiyerlerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğrenmenin beşikten mezara devam eden bir süreç olduğunu ifade ederek, okuma-yazma öğrenmek için başvuruda bulundukları ve öğrenme çabalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.
Kursiyerlerle birlikte bir süre ders işleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, kursiyerlerimize başarılar diledi.