EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bölge Şampiyonu Genç Mucitten İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

Bölge Şampiyonu Genç Mucitten İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasında, “Dışardaki Sıcak Havanın Daralan Kesitten Geçirilerek, Kapalı Alanların Soğutulması” projesi ile Fizik alanında birinci olan İlimiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Özgür Eren Tufan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ı ziyaret etti.

07-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Kayseri ilinde gerçekleştirilecek Türkiye Finalleri öncesinde İl Millî Eğitim Müdürümüzün Makam Çalışma Odasında gerçekleşen ziyarette öğrencimize, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Müdürü Sayın Metin Beyazoğlu, Fen Bilgisi öğretmeni aynı zamanda proje danışman öğretmeni Sayın Şefika Tekin ile öğrencimiz ailesi eşlik etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “TÜBİTAK yarışmalarına çok önem veriyoruz. Öğretmenlerimize, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sayın Eyüp Atvinli, tarafından eğitimler verdirdik. Amacımız ilimizden Ortaokul öğrencilerimizin bu tür yarışmalara daha çok katılım göstererek, hızla gelişen ve değişen günümüz çağında öğrencilerimizin fikirlerini yeniliklere açık tutarak geliştirmelerini sağlamak ve fikirlerini uygulanabilir duruma getirmektir.

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında verdiğimiz emeğin karşılığını almak bizli mutlu ediyor. Tabii ki bu bizim için yeterli değil. Öğrencilerimizi bu tür yarışmalara daha çok katılım sağlamalarını teşvik etmek ve kendilerini geliştirmeleri bakımından eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Bölge Yarışmasında birincilik elde ederek ilimizi Türkiye Finalinde temsil edecek öğretmen ve öğrencimizi tebrik ederim. Türkiye Finalinde de başarılı olacaklarına inanıyorum. Okul yönetimini, öğretmenimizi, öğrencimizi ve her zaman maddi manevi destek olan ailesine teşekkür ederek, başarılarının artarak devam etmesini dilerim” dedi.

03-04-201803-04-2018

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.