EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileirmiz Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Kapsamında Kütüphanesine Kavuştu.

Okumak Özgürlüğe Uçmaktır. Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan #KütüphanesizOkulKalmayacak projesi kapsamında yapımı tamamlanan okul kütüphanelerimizin açılışlarını gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileirmiz Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Kapsamında Kütüphanesine Kavuştu.

Proje kapsamında Edirne Cumhuriyet Ortaokulu bünyesinde kurulan kütüphanenin açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Müdür Yardımcımız Sayın Cemal Turan, okul yöneticisi, öğretmen ve  öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kütüphanelerine kavuşmanın mutluluğunu öğrencilerimizin gözlerinde gördüğünü ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, Edirne merkezinde kütüphanesiz okul kalmadığını, ilçelerimizde de çok az okulumuzun kaldığını, onların da en kısa sürede tamamlanacağını ve açılışlarını gerçekleştirilerek öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulacağını söyledi.

Okul kütüphaneleri için gerekli olan mobilyaların Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerinde öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından imal edilmesinin de ayrı bir mutluluk olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, üretimi tamamlanan malzemelerin beklemeksizin kurulumu yapılacak ilçelere gönderilerek okullarımıza teslim edildiğini söyledi.

Kütüphanelerin kurulmasında emeği olan herkese teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, açılışı yapılan kütüphanelerimizin öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, açılışın ardından öğrencilerimizle birlikte bir süre kitap okudu.

07-12-202107-12-202107-12-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.