EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, Kalite Takip Sistemi Değerlendirmelerinde İlk Beşe Okullarımız İçin Hazırlanan Başarı Belgeleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Tarafından Takdim Edildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, Kalite Takip Sistemi Değerlendirmelerinde İlk Beşe Okullarımız İçin Hazırlanan Başarı Belgeleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Tarafından Takdim Edildi.

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi Takdimi töreninde okullarımıza belgeleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı tarafından verildi. 

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, başarı belgesi kazanan okullarımızın müdürlerini teker teker tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Kalite Takip Sistemi:

 Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Okullarımızın ulusal düzeyde eğitim ve öğretimde standart ve kaliteyi yükseltmek, küresel ihtiyaçlar ve beklentiler bağlamında eğitimin niteliğini arttırmak amacıyla; 2017 yılında "Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Vizyon Belgesi" hazırlanmıştı.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce Kalite Takip Sistemi  (KTS) adı verilen elektronik yazılım sistemiyle;  Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının "eğitim ortamları ve fiziki imkânlar, öğretmenler ve eğitim yöneticileri, akademik gelişim ve üniversiteye hazırlık, mesleki gelişim (öğrenci),değerler eğitimi, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinlikler, okul tarafından gerçekleştirilen örnek ve özgün uygulama/ proje alanı ve değerlendirme alanlarında"  izleme ve değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir.

2018- 2019 Öğretim yılı için yukarıda belirtilen yedi (7) alandaki eylemler Ekim, Kasım, Aralık, Mart, Nisan, Mayıs ayları olmak üzere 6 ay boyunca Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Tarafından ilimizde uygulanmış ve Genel Müdürlüğümüzde oluşturulan KTS Komisyonu tarafından her ay değerlendirilmiş ve öğretim yılı sonunda değerlendirmede ilimizden ilk beş' e giren Din öğretimi okullarımıza "Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi" verilmesi uygun görülmüştür.

27-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-2019

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.