EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DR. SADIK AHMET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ UYGULAMA OTELİ 12 NİSAN'DA AÇILIYOR.

Geleceğin turizm elçilerini yetiştiren Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin bünyesinde, öğrencilerimizin teoride öğrendikleri bilgileri prtaikte uygulama imkanı bulacağı, mesleki deneyim edinmelerine imkan sağlayacak Uygulama Oteli 12 Nisan Pazartesi günü kapılarını konuklarına açıyor.
DR. SADIK AHMET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ UYGULAMA OTELİ 12 NİSAN'DA AÇILIYOR.

Serhat Şehri Edirne'miz tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra son yıllarda sportif turnuvalara da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca şehrimiz bulunduğu coğrafi konumumu nedeniyle ülkemizin Yunanistan ve Bulgaristan'a açılan sınır kapılarını bünyesinde barındırmakta, bununla birlikte yerli ve yabancı turist sayısı her geçen yıl katlanarak artmaktadır. Bunun yanında şehrimiz, gurbetçilerimizin kara yoluyla sılaya dönüş güzergahında yer alan, Osmanlıya başkentlik yapmış önemli bir geçiş noktasıdır.

Hızla gelişen ve değişim gösteren dünyamız, modern ulaşım araçları ile bir uçtan bir uca ulaşım süresini kısaltmış, bu durum, kıtalar, ülkeler ve şehirler arası insan hareketliliğinin artmasına neden olmuştur. Bu hareketlilik ise zamanla turizm sektöründe hizmet anlayışının değişmesine neden olmuştur.

Turizm, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan yoğun insan hareketliliği doğrultusunda günden güne gelişmekte, yenilenmektedir. Yaşanan bu hızlı gelişim ve yenilenme turizm sektöründe alanında iyi eğitim almış, en yeni metotları temelden edinmiş, eğitim öğretim hayatından itibaren deneyim kazanmaya başlamış, dinamik ara eleman ihtiyacını doğurmuştur.

Her adımında tarih barındıran, ülkemizin Avrupa'ya sınır kenti, Sultanlar Şehri Edirne'mizde Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kurulduğu yıldan beri turizm sektörünün ara eleman ihtiyacına yetiştirdiği birbirinden değerli ve yetenekli öğrencileri ile cevap vermektedir.

Geleceğin turizm elçilerini yetiştiren, Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında yer alan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde, öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanacakları ve şehrimizi ziyarete gelen misafirlerimizi ağırlayacağımız "Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli" hazırlıkları tamamlanmış olup, 45 yatak kapasitesi ile 12 Nisan Pazartesi gününden itibaren kapılarını konuklarına açıyor.

Açılacak olan uygulama otelinde, okulun konaklama dalından Kat Hizmetleri ve Ön Büro Bölümü öğrencilerimiz, Yiyecek İçecek Dalından Mutfak ve Servis Bölümü öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanacağını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nin Sultanlar Şehri Edirne'mize, okulumuzda eğitim öğretim gören, geleceğin turizm elçileri sevgili öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

Serhat Şehri Edirne'mize Uygulama Oteli kazandırılmasında emeği geçen herkese Edirne Eğitim Ailesi olarak teşekkür ederiz.

Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli hakkında bilgi almak ve rezervasyon talebinde bulunmak için 0 284 226 80 18 no'lu telefon numarasını arayabilirsiniz.

Adres: Barutluk Mahallesi Ahmet Taşçı Caddesi No:7 Eski Toki / Merkez/EDİRNE

 

08-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-2021

 

 

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.