EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerlerimizin "Emeğimiz Kazanıyor" Projemiz Kapsamında Ürettikleri El Emeği Göz Nuru Ürünleri Edirne Esnafımıza Tanıtıldı.

Edirne Valiliğimizin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde başlatılan "Emeğimiz Kazanıyor"  Projemiz kapsamında Halk Eğitimi Merkezimizin kursiyerlerinin el emeği ürünleri, tarihi Alipaşa Çarşısı esnafına tanıtıldı.
Edirne Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerlerimizin

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, tarihi Alipaşa Çarşısı Derneği'nde düzenlenen toplantıda, Edirne Valimiz Ekrem Canalp'ın himayesinde başlatılan projenin hem esnafa hem de üretene katkı sunacağını söyledi.

Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin Sultan Bebeği, Edirnekâri, Mis Sabunu, Deri ve Cam Mozaik İşleme gibi hediyelik eşyaları esnafın istediği kadar üreteceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, "Esnafımız kaç tane istiyorsa, siparişlere göre kursiyerlerimiz üretecek. Hem esnaf hem üreten hem de Edirne kazanacak. Yerli yabancı turistlerimiz kentin kültürel zenginliklerini görmüş olacaklar ve bu sayede turizme katkı sağlanmış olacaktır. Kazan kazan formülü var, kaybeden yok, kazanan tarihi kentimiz Serhat Şehrimiz Edirne olacak. El yapımı ürünler daha uygun fiyatlara tarihi çarşılarımızda değer bulacak." diye konuştu.

Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış da yerli üretimin desteklenmesi açısından çok önemli bir projenin hayata geçtiğine değindi.

Yerli üretim sayesinde şehir dışı ya da yurt dışından ürün getirtmenin önüne geçeceklerini dile getiren Yılmaz Sanış, "Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp'e ve projede emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Bu projeyle herkes bir lokma ekmek yiyecek." dedi.

Edirne Valiliğimizin himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde, Edirne Halk Eğitimi Merkezi usta öğretici ve kursiyerlerinin ürünlerinin yer aldığı Ürün Kataloğu, tanıtım programının ardından Edirne esnafımıza hediye edildi.

30-01-202030-01-202030-01-202030-01-2020

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.