EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDİRNE TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE EDİRNE TİCARET BORSASINDAN ÖĞRENCİLERİMİZE TABLET DESTEĞİ

Öğrencilerin online eğitim alabilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Edirne Ticaret Borsası (ETB) ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından 136 adet klavyeli tablet İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde düzenlenen törenle İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'ya teslim edildi.
EDİRNE TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE EDİRNE TİCARET BORSASINDAN ÖĞRENCİLERİMİZE TABLET DESTEĞİ

Salgın döneminde derslerini takip edebilmeleri için ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ETB tarafından 81 adet ve ETSO tarafından 55 adet olmak üzere temin edilen toplam 136 adet klavyeli tablet, ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M. Emre Alp ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı'nın katılımlarıyla gerçekleştirilen organizasyonla teslim edildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, salgın sürecinde tablet ya da bilgisayarları olmadığı için evlerinden canlı derslere katılım imkanı bulunmayan öğrencilerimize yapılan bu desteğin çok değerli olduğunu ifade ederek, Edirne Eğitim ailemiz adına Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Ticaret Borsası yönetimi ile üyelerine teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında, "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" parolasıyla hareket ederek öğrencilerimizin içerisinde bulunduğumuz süreçten en sağlıklı şekilde çıkması için tüm eğitim camiası olarak bizleri destekleyen paydaşlarımız ile birlikte çalışıldığını ve bu doğrultuda tüm imkanların seferber edildiğini ifade etti.

Geleceğin güvencesi olarak gördükleri gençlerin eğitimini çok önemsediklerine vurgu yapan Öztürk ve Zıpkınkurt; "Bir taraftan ilimizin ve ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, sosyal sorumluluklarımız kapsamında, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için destek sağlamayı hedefliyoruz. TOBB camiası 81 ilde 365 Oda ve Borsa aracılığıyla 30 bin adet tableti İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim ediyor. Bu anlamlı etkinliğe vesile olan TOBB ile Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve üyelerimize teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde 05 Şubat 2021 Cuma günü düzenlenen tablet teslim törenine Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özay Öztürk, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Edirne Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sayın Serkan Kösem, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Emre Alp ile Genel Sekreter Sayın Nevzat Taşkın katıldı.

Edirne Eğitim Ailesi olarak geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin eğitimi için katkı sunan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ederiz.

05-02-202105-02-202105-02-202105-02-202105-02-202105-02-202105-02-202105-02-202105-02-202105-02-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.