EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDİRNE'DE ÜCRETSİZ YEMEK HİZMETİNDEN FAYDALANAN 7 BİN 260 ÖĞRENCİMİZİN İSTATİSTİK DAĞILIMI

Millî Eğitim Bakanlığımız, öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkânına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok sayıda proje, kararlı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor.  Millî Eğitim Bakanlığımızın bu kapsamda yaptığı çalışmalar sonucunda Edirne'mizde ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısı 7 Bin 260'a çıktı. 
EDİRNE'DE ÜCRETSİZ YEMEK HİZMETİNDEN FAYDALANAN 7 BİN 260 ÖĞRENCİMİZİN İSTATİSTİK DAĞILIMI

Ücretsiz yemek hizmetinden faydalanan öğrencilerimizin istatistik dağılımı şöyle;

Okul Öncesi ve İlköğretimde 1575 Öğrencimize Ücretsiz Yemek

Edirne genelinde Okul Öncesi öğrenim gören 1.575 öğrencimiz, Millî Eğitim Bakanlığımız ile Edirne Valiliğimiz destekleriyle ücretsiz yemek imkânından faydalanmaktadır.

Taşımalı Eğitim Kapsamında 4 Bin 321 Öğrencimize Ücretsiz Yemek

Edirne genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi gören 4 Bin 321öğrencimiz evlerinden okullarına ücretsiz olarak taşınmakta ve ücretsiz yemek imkânından faydalanmaktadır.

Özel Eğitim Gören 362 Öğrencimize Ücretsiz Yemek

İlimiz genelinde özel eğitim alan 362 öğrencimiz evlerinden okullarına ücretsiz olarak taşınmakta ve ücretsiz yemek imkânından faydalanmaktadır.

Pansiyonlarımızda Kalan 1.002 Öğrencimiz Ücretsiz Yemek İmkanından Faydalanmaktadır

Edirne genelinde ise taşımalı eğitim, pansiyon öğrencisi, özel eğitim öğrencisi, okul öncesi öğrencilerimiz olmak üzere toplamda 7 Bin 260 öğrencimiz ücretsiz yemek imkânından faydalanmaktadır.

02-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.