EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM DE İYİ ÖRNEKLER KAPSAMINDA OKULLARIMIZDA YAPILAN ÇALIŞMALARLA ÖĞRENCİLERİMİZE OKULLARINI SEVDİRMEYE VE YARATICILIKLARINI GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ.

İlimiz Mimar Sinan Ortaokulu, öğrencilerimizin yeteneklerini fark etmelerini sağlamak amacıyla geliştirdikleri İlmek İlmek Sevgi Yumağı projesi çerçevesinde, Amigurumi örgü çalışmaları yaptılar.
EĞİTİM DE İYİ ÖRNEKLER KAPSAMINDA OKULLARIMIZDA YAPILAN ÇALIŞMALARLA ÖĞRENCİLERİMİZE OKULLARINI SEVDİRMEYE VE YARATICILIKLARINI GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ.

Günümüzde eğitim maratonu içerisinde yer alan çocukların teknolojinin de gelişmesiyle, yoğun eğitim saatlerinden sonra kalan zamanlarını bilgisayar oyunlarıyla ve televizyon izleyerek geçirdikleri bilinmektedir. Bu nedenle de çocuklar bir şeyi üretmenin, bağımsız davranmanın hazzını yaşayamamaktadırlar. Çocukların bir şeyler üretmesine destek olacak sanatsal etkinliklere katılma şansı pek olmamakta daha da önemlisi çocuklar sanatsal etkinliklerin yaşantımızdaki önemli etkilerini bilememektedirler.

İlimiz Mimar Sinan Ortaokulu, hayata geçirdikleri "İlmek İlmek Sevgi Yumağı" projesi ile öğrencilerimizin gelişimlerine olumlu katkı sağlamak, öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalarda dikkatleri geliştirerek kendilerine olan öz güvenlerinin arttırılması hedeflenmektedir. Ayrıca proje kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde devamsızlık sorunu gözlemlenen öğrencilerimizin okula olan aidiyetinin arttığı ve devamsızlık sorununun ortadan kalktığı görülmüştür.

06-01-202006-01-202006-01-202006-01-2020

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.