EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Fırsat Eşitliği Kapsamında İlimizde Valiliğimiz Koordinesinde Yürütülen Çalışmalarla İlgili Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Eğitimde Fırsat Eşitliği Kapsamında İlimizde Valiliğimiz Koordinesinde Yürütülen Çalışmalarla İlgili Değerlendirme Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Cemal Turan başkanlığında, sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerimizin ağırlıklı olarak öğrenim gördüğü okullarımızın yöneticileri ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Eğitimde Fırsat Eşitliği Kapsamında İlimizde Valiliğimiz Koordinesinde Yürütülen Çalışmalarla İlgili Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda 27 Aralık 2022 Salı günü düzenlenen toplantıda, sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan mahallelerimizde yer alan ilkokul-ortaokul öğrencilerimizde okullarına yönelik aidiyet duygularının geliştirilmesi, bu okullarımızda devamsızlık oranın daha da iyileştirilerek, okula devam oranının % 100'e çıkarılması için sürdürülen çalışmalar ele alınıp, değerlendirildi.

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında; Edirne Valiliğimiz tarafından desteklenen Okulumda Besleniyorum Projesi ile sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan ailelerimizin çocuklarının öğrenim gördüğü 10 okulumuzda öğrencilerimize ücretsiz kahvaltı desteği verilmektedir. Okullarımızda açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden 8. sınıf öğrencilerimize her ay burs desteği sağlanmaktadır.

Yine bu okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize, akademik kazanımlarının yanında sportif alanda da akranları ile eşit imkanlardan faydalanmalarına yönelik çalışmalarımızın neticesinde ve Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde yüzme becerisi kazandırılması amaçlanmaktadır.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerimizin akranları ile eşit şartlarda yetişmesi için atılan adımlara yönelik sahadan gelen görüşlerinde ele alınıp değerlendirildiği toplantıya katılım gösterip katkı sunan herkese teşekkür ederiz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde Feda Edilecek Fert Yoktur" veciz sözünden hareketle ve Millî Eğitim Bakanlığımızın, "Eğitimde Türkiye Yüzyılı" hedefleri doğrultusunda Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimde fırsat eşitliği için tüm paydaşlarımız ile kapsayıcı çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Toplantıda, Edirne Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Yaşar Soylu tarafından katılımcılara yönelik merkezin çalışmalarına ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin sunduğu imkanlara yönelik bilgilendirme yapıldı.

27-12-202227-12-202227-12-202227-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.