EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ KA210 Vet Bir Dünya Mutfak Projesi Kapsamında Letonya'da Türk Mutfağını Tanıtan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz Deneyimlerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı ile Paylaştılar.

Dr. Sadık Ahmet  Mesleki  ve Teknik  Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde 3 ülkeden (Türkiye-Letonya-Romanya) Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim-öğretim veren meslek liselerinin ortaklığı ile yürütülen "Bir Dünya Mutfak" adlı projenin öğrenci hareketliliği etkinliği Letonya'nın başkenti Riga'da  gerçekleştirildi.
Erasmus+ KA210 Vet Bir Dünya Mutfak Projesi Kapsamında Letonya'da Türk Mutfağını Tanıtan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz Deneyimlerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı ile Paylaştılar.

Her ülkeden 6 öğrencinin yer aldığı toplam 18 öğrenci, proje ortağı ülke mutfaklarının genel bilgileri, yaratıcı, inovatif mutfak uygulamaları, farklı menüler ve özelliklerini, dijital ortamda menü tasarlama ve farklı otel, restoranları inceleme ve gözlem ziyaretlerini içeren 7 gün ve 56 saatlik eğitim aldı.

Projede yer alan öğrencilerimiz Okul Müdürü Sayın Selda SÜMAN ve projede yer alan İngilizce Öğretmeni Sayın Necibe Oran Mete ve Yiyecek, İçecek Hizmetleri Bölümü Alan Şefi Sayın Ayla Haykır ile Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, proje süresince gözlem ve deneyimlerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı ile paylaştılar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, geleceğin turizm elçisi sevgili öğrencilerimizin yurt dışı deneyimi edinmelerinin son derece önemli olduğunu belirterek, proje ile öğrencilerimiz başka kültürleri tanıma imkanı bulurken Türk Kültürünü de akranlarına tanıtma imkanı elde ettiklerini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sunan bu gibi projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkesi tebrik ederek, projelerin daha da artırılması ve yaygınlaştırılması gerekliliğine vurgu yaptı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı tarafından projede yer alan öğretmen ve öğrencilerimize Katılım Belgeleri'nin verilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

10-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.