EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmusdays Etkinliği Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ın katılımıyla, Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda Erasmusdays Etkinliği düzenlendi.
Erasmusdays Etkinliği Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Erasmus+ yararlanıcılarının yanı sıra uluslararası hareketlilik ve Avrupa vatandaşlığı ile ilgili tüm paydaşların bir araya getirilmesinin hedeflendiği Erasmusdays Avrupa festivalinin ilki 11 Avrupa ülkesinde düzenlenen 625 aktiviteyle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilmiştir.

Gençlikten spora, okul eğitiminden mesleki eğitime, yükseköğretimden yetişkin eğitimine kadar, Erasmus+ programının yararlanıcısı olan tüm sektör temsilcileri tarafından Avrupa’nın 320 şehrine yayılan geniş bir ağda organizasyonlar düzenlenmiş, Erasmus + projelerinin ve hareketliliklerin etkisi vurgulanmıştır.

Bu yıl 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde eşzamanlı olarak 20 farklı ülkede gerçekleştirilecek olan faaliyetlerle uluslararası hareketlilik ve Avrupa vatandaşlığı ile ilgili tüm paydaşların bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Ülkemizde Erasmusdays kapsamında 100’ü aşkın etkinlik düzenlenecektir. İlimiz, Erasmus+ projelerinin kabulü ve başarılı uygulama örnekleriyle bölgemizde tek, ülkemizde de hatrısayılır bir yere sahiptir. 2014-2020 yıllarını kapsayan dönem kapsamında ilimizde şu ana kadar 12 Erasmus+ KA1 ve KA2 projesi uygulanmış ve anaokulunda liseye birçok öğrenci, öğretmen ve yöneticimiz Avrupa’nın çeşitli şehirlerindeki okul ve kurumlara hareketlilikler gerçekleştirmiştir.

Söz konusu hareketlilikler kapsamında öğrencilerimiz akranlarıyla tanışıp yabancı dilde iletişim kurma becerileri geliştirmiş, katıldıkları staj faaliyetleriyle mesleki becerilerini ve kapasitelerini ilerletme şansı elde etmişlerdir. Aynı şekilde öğretmen ve yöneticilerimiz de Avrupa’daki örnek uygulamaları gözlemlemiş, eğitimlere katılıp kişisel ve dolayısıyla kurum kapasitelerinin artmasına katkıda bulunmuştur.

İlimizde, halihazırda, Türkiye Ulusal Ajansı’ndan hibe almaya hak kazanmış olan ve uygulaması bu yıl yapılacak olan 4 adet KA1 ve 1 adet KA2 projesi bulunmaktadır. Bu bağlamda, şu ana kadar Erasmus+ projesi yazıp uygulamış olan okullarımız ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, proje uygulayacak olan tüm kurumlarımıza başarılar diliyor, Erasmus+ proje yazma ve uygulama çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Erasmusdays Etkinliği, 2014 yılından itibaren Erasmus+ programı kapsamında ortak yada koordinatör olarak proje yürütmüş olan ve hareketliliklere katılan öğretmenlerimizin, edinmiş oldukları deneyimleri sunumlar eşliğinde katılımcılarla paylaşmasının ardından sona erdi.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.