EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FAİKA ERKURT ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ "SIRALARDAN ÇİÇEKLİK PROJESİ" İLE OKULLARININ BAHÇELERİNİ GÜZELLEŞTİRİYORLAR

Öğretmenlerimizin elinin değdiği, yüreğinin dokunduğu her yer güzelleşiyor. Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulunun özveriyle çalışan değerli öğretmenleri özel öğrencileriyle birlikte kullanılmayacak durumdaki öğrenci sıralarından okullarının bahçesi için bank ve çiçeklik yaptılar.
FAİKA ERKURT ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ

Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulu Atölyelerinde öğrenim gören 43 öğrenci iş ve mesleğe yönelik becerilerini geliştirerek, etkin ve verimli bir üretim sağlıyorlar. Mobilya ve İç Mekân Tasarımı bölümünde eğitim gören öğrenciler sıra, masa, sandalye, dolap, bank, kamelya, kulübe, hediyelik eşyalar ve eğitim malzemeleri gibi ürünler yaparak hem okulumuzun ve diğer kurumların ihtiyaçlarını karşılıyor, hem de döner sermaye işletmesi sayesinde gelir elde ediyorlar.

Öğrencilerimiz "Sıfır Atık Projesi" kapsamında kullanılmayan atıl durumdaki eşyaları da geri dönüşümle hayata kazandırıyor.  Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümü öğretmenleri Ahmet DEMİR ve Nusret GÜN öğrencileriyle birlikte kullanılamayacak hurda durumundaki öğrenci sıralarını demonte hale getirip parçala birleştir yöntemiyle tekrar tasarladılar. Zımpara ve vernikleme işleminden geçen sıralardan okulun isminin yazıldığı çiçeklik ve banklar üreterek okul bahçesindeki yeşil alanların etrafına çit vazifesi de görecek şekilde ürettikleri yeni ürünleri monte ettiler. Bu sayede hem okul bahçesinin güzelleşmesine katkıda bulundular, hem de öğrenci ve velilere yeşillikler içerisinde oturma alanları sağlayarak okul bahçesini daha işlevsel hale getirdiler. Proje kapsamda atıl durumdaki öğrenci sıraları Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Atölyesi sayesinde tekrar hayat bularak kullanıma kazandırıldı ve öğrenciler çevreyi koruma bilinciyle üretmenin zevkini yaşayarak tatmış oldular.

Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulumuzun değerli idareci, öğretmen ve sevgili öğrencilerimize emekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

14-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.