EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne'ye Gelişinin 92. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilimize gelişinin 92. Yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne'ye Gelişinin 92. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 92 yıl önce Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilimize gelişinde, halkımız tarafından karşılandığı noktada başlayan törenlerde İnönü İlköğretim okulu önünden Atatürk Anıtına kadar yürüyüş yapıldı.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu ve Belediye başkanı Recep Gürkan tarafından anıta çelenk konuldu.

Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık ve beraberindeki il protokolü anıtın önündeki törenin ardından Belediye binasına geçerek Atatürk Odasını ziyaret etti.

Edirne valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık Hanımefendi ile birlikte, Halk Eğitim Merkezinde Edirne Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen programa katıldı. Atatürk'ün Edirne'ye gelişini simgeleyen gösteri ile bayrağımız Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık'a teslim edildi.

Bayrağı teslim alırken bir konuşma yapan Vali Kırbıyık; "Atamızın Edirne'yi şereflendirdiği bu güzel günde, aziz milletimizin altında huzur ve güven içinde yaşayacağı bu şanlı bayrağı teslim almaktan büyük bir mutluluk duyuyor, ona layık olabilmek için elimizden gelen tüm gücümüzle çalışacağımızı tüm arkadaşlarım adına ifade etmek istiyorum." dedi.

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Metin Çermaoğlu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Daha sonra Edirne Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından "Atatürk'ün Edirne Gezisinden Anılar" adlı söz ve müzik korosu ile program sona erdi.

Program sonunda sahneye çıkarak öğrenci ve öğretmenlerimizi tek tek tebrik eden Vali Kırbıyık programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

21-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.