EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Senaristi Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesinden

Geleceğin Senaristi Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesinden

     15 Temmuz Destanı” Konulu Tiyatro Eseri Senaryo Yarışması Sonuçlandı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen 15 Temmuz Destanı Konulu Tiyatro Eseri Senaryo Yarışmasında, yarışmaya katılan 49 eser arasından “Temmuzda Bir Sala” konulu senaryo ile Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Hilal KARABULUT Türkiye 2. Olmuştur.

     15 Temmuz 2016´da Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) Türkiye’mizin millî birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişimine milletçe tek yürek karşı duruşumuz, istiklal ve de istikbalimizin bekası noktasında verilmiş destansı bir mücadeledir.

     15 Temmuz’un tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu unutmamak-unutturmamak ve darbe girişimine karşı milletimizin ortaya koyduğu direniş ruhunu canlı tutmak için Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik “15 Temmuz Destanı” Konulu Tiyatro Eseri Senaryo Yarışması düzenlemiştir.

     Bu yarışma ile; Öğrencilerin millî birlik ve beraberliğimizin önemini kavramalarına destek olmak, Demokrasi bilincini geliştirmek, Öğrencilerimizin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları sanatsal faaliyetlere teşvik etmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak, Türk tiyatro edebiyatına katkıda bulunmak, Öğrencilerimizi edebiyat ve özellikle tiyatro alanında yetkin kişilerle buluşturmak ve onların bilgi, birikim ve tecrübelerinden faydalandırmak, Öğrencilerimizin eleştirel düşünme, neden-sonuç ilişkisi kurma gibi hayatın her alanında faydalanacağı becerilerini geliştirmek, Kültürümüze nitelikli eserler kazandırmanın bir kamu görevi olduğu bilinciyle görev ve sorumluluklarının farkında bireyler yetiştirmek amaçlanmıştır.

     Yarışmaya Türkiye geneli Anadolu İmam Hatip Liselerinden katılan 49 eser arasından “Temmuzda Bir Sala” konu senaryo ile Türkiye 2. olan öğrencimiz Hilal KARABULUT’u başarılarından dolayı kutluyor, öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen başta öğrencimizin anne ve babası olmak üzere, öğrencimizin öğretmenleri, danışman öğretmeni Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Arzu ULAŞDIR’ı tebrik eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.