EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gönüllülük Projesi ile Edirneli Gençler Portekiz'e Gidiyor!

Gönüllülük Projesi ile Edirneli Gençler Portekiz'e Gidiyor!

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2019/R2 Avrupa Dayanışma Programı ESC11 Gönüllülük Projeleri kapsamında hazırlanan 'Dayanışma Ekibi-3' isimli projemiz hibe almaya hak kazanmıştır. Müdürlüğümüz bu dönemde başvurusu kabul edilen tek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmanın da gururunu yaşamaktadır. Proje kapsamında gençler Portekiz'de gönüllülük faaliyetleri gerçekleştireceklerdir.

Avrupa Dayanışma Programı, gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurtdışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir. Programın amacı gençler için daha kapsayıcı bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için gençleri bir araya getirmektir.

Ötekileştirme ve genç bireylerin güvensizlik ortamında bulunmaları kendilerini bağlı oldukları toplumlarından soyutlaması durumuna getirebilmektedir. Aksine, bir toplumun en ehemmiyetli dinamiği gençlerdir. Bu bağlamda Avrupa Dayanışma Programına gönüllü olarak dahil olan gençlerimiz projemiz sayesinde hayata daha sağlıklı ve motivasyonlu bakacaklar; dinamik, yenilikçi enerjilerini fırsata dönüştürerek daha donanımlı olacaklardır.

Avrupa Dayanışma Programı (ADP/ESC ) kapsamında gerçekleştirilecek projemize dahil olan gönüllülerimiz projedeki non-formal etkinlikler sayesinde  yabancı dilini (İngilizce), özgüvenlerini, girişimciliklerini, sorumluluk bilincini, planlı çalışmayı, haklarını arayıp sorabilme becerilerini geliştirecekler ve daha aktif bir insan olma yolunda kazanım elde edeceklerdir. Dayanışma Programı sayesinde sinerjik çalışma ve farklı iş olanaklarını ve AB fırsatlarını görme şansı elde edeceklerdir.  Proje katılımcılarımızın belirlenmesi Müdürlüğümüz tarafından açıklanacak takvim doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.