EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Merkezi Kurslarımız Dijital Ortama Taşınıyor.

Millî Eğitim Bakanlığımız hayat boyu öğrenme politikaları çerçevesinde her yaştan vatandaşımıza çok geniş kapsamda hizmet veren Halk Eğitimi Merkezleri bünyesinde açılan kurslarımız, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in Hayat Boyu Öğrenmeye yönelik açıkladığı hedefler doğrultusunda kurs çalışmalarını, daha çok vatandaşımıza ulaşabilmek için dijital ortama taşıyor.
Halk Eğitimi Merkezi Kurslarımız Dijital Ortama Taşınıyor.

Bu çerçevede, Halk Eğitimi Merkezlerimiz tarafından bünyelerinde açılan kurslar "HEMBA" (Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı) üzerinden dijital ortama aktarılacaktır.

1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Türkiye'deki vatandaşlarımızın yanı sıra Balkanlar merkez olmak üzere kıta Avrupası'ndaki tüm vatandaşlarımızın kullanımına ve sertifikasyonuna açılması planlanan HEMBA programı kapsamında, Edirne ilimizde faaliyette bulunan Halk Eğitimi Merkezlerimiz çalışmalarını  tamamlamak üzere hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürmekte.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından hayat boyu öğrenimin daha geniş alanda hizmet verebilmesi için atılmış olan kursların dijital ortama taşınması uygulamasının tüm vatandaşlarımıza hayırlı olması temennilerinde bulundu.

15-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.