EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayatı Pasla Otizmi Şutla Futbol Turnuvası Başlama Vuruşu Yapıldı.

Hayatı Pasla Otizmi Şutla Futbol Turnuvası Başlama Vuruşu Yapıldı.

Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı olarak deklare edilmiştir.  Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Otizmli bireylerin eğitimlerinde “Kaynaştırma Eğitimi” çok büyük önem arz etmektedir. İlimizde de Otizm tanısı almış birçok evladımız okullarımızda normal gelişim gösteren öğrencilerle aynı sıraları paylaşmakta veya özel eğitim sınıflarında eğitimlerine devam etmektedir.

Okullarımızda “Kaynaştırma Uygulamalarını” desteklemek, kaynaştırmayı sadece okul sıralarında bırakmayıp yeşil sahalara da aktarmak, normal gelişim gösteren öğrenciler ile kaynaştırma öğrencilerinin bir takım halinde ortak bir hedef için mücadele etmelerini sağlamak için İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda İlimiz H.H.T. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce İlkokullar düzeyinde “Hayatı Pasla Otizmi Şutla” futbol turnuvası düzenlenmektedir.

Altınordu Futbol Kulübü’nün de destek verdiği turnuvada ilk santra İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Zekeriya Bayrak, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla 03 Nisan 2018 Salı özel Spor Tesislerinde gerçekleştirildi.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Zekeriya Bayrak, güzel bir organizasyon gerçekleştirildiğini ifade ederek, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında Hayatı Pasla, Otizmi Şutla Futbol Turnuvasının bir yarışma değil, otizmli birey ile otizmli olmayan bireyleri kaynaştıran, otizme toplumsal farkındalık kazandırmayı amaçlayan bir etkinlik olduğunu söyledi. Turnuvada yer alan sporcu öğrencilerimize başarılar dileyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından turnuvanın ilk santrası İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ile Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Zekeriya Bayrak tarafından yapıldı.

Hayatı Pasla Otizmi Şutla Futbol Turnuvasının ilk maçı olan Plevne İlkokulu ile Lala Şahinpaşa İlkokulu mücadelesi, FİFA Kokartlı hakemlerimizden Sayın Cansu Tiryaki’nin hakemliğinde başladı.

27 Nisan 2018 tarihine kadar sürecek olan Hayatı Pasla Otizmi Şutla Futbol Turnuvasında 15 ilkokulumuz mücadele edecek olup, her takımın kadrosunda 1 otizmli sporcu mücadele edecek.

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.