EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HÜSEYİN HÜNÜ TEKIŞIK REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ PERSONELİ "ENGELLERİ AŞMADA ÖNCE AİLE" ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA İTALYA'DA ALDIKLARI EĞİTİMİN ARDINDAN BÖLGEMİZDEKİ OTİZMLİ ÖĞRENCİ AİLELERİNE VE ÖĞRETMENLERİNE EĞİTİMLER DÜZENLEDİLER.

HÜSEYİN HÜNÜ TEKIŞIK REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ PERSONELİ

Edirne Hüseyin Hünü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi personeli Erasmus + Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında yürütmekte oldukları "Engelleri Aşmada Önce Aile" projesi kapsamında İtalya'nın Reggio Emiglia şehrinde "Özel Eğitim ve Otizmle Başa Çıkmada Teorik ve Pratik Uygulamalar" kursuna katılmışlar ve otizmli öğrencilerle nasıl başa çıkılabileceği, sosyal işbirliği, İtalya'da uygulanan özel eğitim sistemi, tanılama, rehabilitasyon, aile terapisi uygulamaları, özel eğitimli çocukların eğitimi ile ilgili yapılabilecek çalışmalar, farklı ülkelerdeki otizm eğitimi konusunda eğitimler almışlardır.

Edirne Hüseyin Hünü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi personeli almış oldukları bu eğitimin sonrasında bölgemizdeki otizmli öğrenci ailelerine ve öğretmenlerine eğitimler düzenlemişlerdir. Uygulanan eğitim sonrasında eğitime katılmış olan velilerin öz-yeterliklerinde artış olduğu görülmüştür. Ayrıca Edirne Hüseyin Hünü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezince yeni otizm tanısı almış olan öğrencilerin ailelerinin uyum sürecini kolaylaştırmak için bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Hastanelerde çocuk psikiyatristleriyle de işbirliği kurularak yeni otizm tanısı almış olan çocukların ailelerinin Edirne Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezine yönlendirilmesiyle ilgili proje bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

 

Eğitimlerde kullanılmış olan sunumlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Engelleri Aşmada Önce Aile Projesi Ebeveyn Eğitimleri Sunumuna Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ.

Engelleri Aşmada Önce Aile Projesi Öğretmen Eğitimleri Sunumuna Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ.

 

09-09-202109-09-202109-09-202109-09-202109-09-2021

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.