EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Genelinde 135 Personelimiz İle Sözleşme İmzalandı.

İlimiz Genelinde 135 Personelimiz İle Sözleşme İmzalandı.

Bilindiği üzere; 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile “Devlet kadrolarında geçici personel pozisyonlarında çalışmakta olanlar, pozisyonlarını tahsis edildiği teşkilat ve birimde,  halen yürütmekte oldukları hizmetleri aynı şekilde yerine getirmeye devam etmek üzere, sözleşmeli personel pozisyonlarına kurumlarınca geçirilirler” denilmektedir.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce, ilimiz genelinde taşeron şirketler üzerinden okullarımızda ve kurumlarımızda çalışmakta olan personelden 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda başvurular alınmış, başvuruları uygun görülen personel mülakata tabi tutulmuşlardır. Mülakatlar sonucunda ilimiz genelinde 133 personelimiz geçici, 1 personelim sürekli, 1 personelimiz de döner sermayeli olmak üzere toplamda 135 personelimiz ile sözleşme imzalanmış ve sözleşme imzalan personelimiz 02 Nisan 2018 Pazartesi günü itibariyle yeni kadroları üzerinden görevlerine başlamışlardır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, sözleşmeli personel olarak göreve başlayan personelimizle Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda toplantı gerçekleştirdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Sizler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları üzerine Bakanlar Kurulunun 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamesi doğrultusunda, taşeron şirketler üzerinden çalışmakta olduğunuz kurumlarda bundan sonraki süreçte “Sözleşmeli Personel” olarak çalışmaya hak kazanmış personelimizsiniz” dedi.

Çocuklarımıza yapılan hizmet, geleceğe yapılan hizmettir diyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, konuşmasının devamında: “Sizler, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğe hazırlandığı eğitim yuvalarına hizmet edenlersiniz. Eğitime hizmette her görev geleceğe yönelik millî bir görevdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” veciz sözüyle, bundan sonraki süreçte de görevinizi en iyi şekilde icra edeceğinize ilişkin olan güvenimiz tamdır.

Yeni kadronuz hepinize hayırlı olsun. Kadroya geçiş sürecinde katkısı olan, başta bu süreci başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Devlet büyüklerimize ve kadroya geçiş sürecinizde görev alan herkese teşekkür ederim. Görevinizde başarılar dilerim.” dedi.

02-04-201802-04-2018

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.