EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI'NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI'NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz; milli irade ve demokrasi olmak üzere sahip olduğumuz temel ilkelerin değerinin daha iyi anlaşıldığı, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızın canlandığı, kurtuluş mücadelesi ruhumuzun yeniden uyandığı zafer günüdür.

Bugün, tarihin en büyük ihanetine karşı sevda ile yazılan ve asla unutulmayacak bir destandır.  15 Temmuz... Milletimizin her bir ferdi, bu karanlık gecede cumhuriyete, demokrasiye ve milli iradesine sahip çıkarak FETÖ mensuplarının hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir.

Her birimiz çok iyi biliyoruz ki bu cennet Vatanımız, özünü kaybetmeyen, madde için manadan geçmeyen, insanlıktan soyutlanmış olanlara insanlık dersi veren Yahya Çavuşların, Seyit Onbaşıların, Kınalı Hasanların, Ömer Halisdemirlerin, Fethi Sekinlerin ve nice kahraman vatan evladının eseridir. Canlarıyla bize armağan ettikleri ülkemize sahip çıkmak için görevimiz ihanetten ders çıkarmış, vatan sevdalısı çocuklar ve gençler yetiştirmektir.

Tankları sadece yürekleriyle durduran, sevdiklerini geride bırakarak vatan için şehadete koşan yiğitlerimize büyük bir vefa borcumuz vardır. 15 Temmuz; birlik, beraberlik ve şehitlerimizin aziz hatırasına vefa günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle; Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Dr. Önder ARPACI

İl Millî Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.