EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha güvende '' Projesi Başlangıç Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Başkanlığında Gerçekleştirildi.

''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha güvende '' Projesi Başlangıç Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Başkanlığında Gerçekleştirildi.

''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende '' Projesi İlk Gün Başlangıç Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Bakanlığımızca öğrenci, öğretmen ve velilerimizde ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması amacıyla "Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" Projesi başlatılmıştır.

Proje kapsamında Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitim Merkezi'nde 25 Ocak 2021 Pazartesi günü öğretmenlerimize yönelik ilk yardım eğitimlerine başlandı.

Eğitimlerin 8 saatlik teorik kısmı uzaktan çevrim içi bağlantı ile senkron (canlı) bağlantı platformu üzerinden online olarak, 8 saatlik uygulama kısmı ise yine ilk yardım eğitim merkezinde yüz yüze olarak verilecektir.

Eğitim sonunda sertifikaya dayalı ilk yardımcı yeterliliğinin kazandırılması amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak sınavlardan sonra "İlk Yardımcı" olarak belgelendirilecekler.

Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinasyonunda İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından planlanan eğitimlerde 3 İlk Yardım Eğitimcisi görev almaktadır. 20'şer kişilik katılımcı gruplarına yönelik "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" doğrultusunda uygulanan tedbirlere uygun olarak devam edilecektir.

"Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" Projesinin diğer aşamasında öğrenci ve velililerimize yönelik ilk yardım eğitimleri verilecektir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Çevrim İçi düzenlenen projenin açılış toplantısına katılarak ''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende '' projesi eğitimlerinin öğrenci öğretmen ve velilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

25-01-2021 25-01-2021 25-01-2021 25-01-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.