EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEK MİLLET İKİ DEVLETİN GELECEĞİ SEVGİLİ ÇOCUKLARIMIZ ETWİNNİNG PROJESİNDE BULUŞTU.

TEK MİLLET İKİ DEVLETİN GELECEĞİ SEVGİLİ ÇOCUKLARIMIZ ETWİNNİNG PROJESİNDE BULUŞTU.

Azerbaycan ?Türkiye eTwinning Çalıştayında oluşturulan "Karabağ'dan Edirne'ye Gönül Köprüsü" eTwinning projesi, Azerbaycan  kültür ve tarihinin ayrılmaz bir parçası olan Karabağ'ın zenginliği ve benzersizliği ile ayırt edilen kültürel mirası ve tarihini tanıtma, Azerbaycan-Türkiye kardeşliğinin önemini öğrencilerimizin kavramasını sağlamak ve iki devlet tek milletin ayrılmaz bir parçası olan öğrencilerimizin kardeşlik bağlarını daha da güçlenmesini sağlayarak gelecek kuşaklarda da bu güçlü bağın devam etmesi amaçlanmıştır.

Projenin hedefleri arasında, kültürel mirasımızın temel taşları olan bu kültürel değerleri gençlerimizle tanıştırmak, gençlerimizin ahlaki değerlerine sahip çıkan ve ona sadık olan, vatanın değerlerine ve tarihi mirasına değer veren bireyler olmasını sağlamak, öğrencilerimizde vatanına karşı sorumluluk bilinci geliştirmek, kültürlerarası birlik ve eşitlik duygusu geliştirmek, Web 2 araçlarının kapsamlı etkili kullanımı, ülke tarihini iyi tanıyan bir nesil yetiştirmek ve öğrencilerin araştırma ve kendini ifade etme becerilerini geliştirmek yer almaktadır.

Türkiye'den 10, Azerbaycan'dan 9 öğretmenin ortaklığı ile yürütülen projenin tanıtım toplantısı 20 Şubat 2020 Cumartesi günü çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Her iki ülkeden de çok sayıda katılımcının yer aldığı "Karabağ'dan Edirne'ye Gönül Köprüsü" eTwinning projesi çevrim içi tanıtım toplantısı, açılış konuşmaları, projeye dair konuşmalar, projenin tanıtım sunumları ve müzik dinletisinin ardından sona erdi.

"Karabağ'dan Edirne'ye Gönül Köprüsü" eTwinning projesi kapsamında önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmalar: Edirne Kırmızısı" rengini veren kök boya Rubia bitkisini tanıtılması, dünyaca ünlü Karabağ atlarının özelliklerini ve nasıl yetiştirildiğini, Türk kültüründe atların önemi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ortak etkinlikler yapılması, Har-I Bülbül bitkisinin hikayesini, Karabağ ve Edirne 'de yaşanan savaşlarda şehit düşen atalarımızı yad edilmesi, Edirne Fatih Köprüsü ve Balkan Savaşı şehitliklerimizin tanıtımı ile Trakya Üniversitesi'nin bölümlerini ve tarihini tanıtarak kardeş vatandan çocuklarımızın ve tüm öğrencilerimizin meslek seçimlerinde rehberlik edilmesi planlanmıştır.

Projenin oluşturulmasında ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, çevrim içi olarak sürdürülen projenin ilerleyen süreçte yüz yüze gerçekleştirilmesini temenni ederiz.

20-02-202120-02-202120-02-202120-02-202120-02-202120-02-202120-02-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.