EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzunköprü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Atölyesinin açılışını İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın Katılımıyla Gerçekleştirildi.

Uzunköprü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Atölyesinin açılışını İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın Katılımıyla Gerçekleştirildi.

İlimizde faaliyet gösteren Mesleki Eğitim Merkezlerimiz her geçen yıl bünyelerinde açılan yeni meslek dalları ile daha çok öğrencimize hizmet vermeye devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, beraberinde Müdür Yardımcımız Sayın Cemal Turan ile ziyaret ettiği Uzunköprü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Atölyesinin açılışını gerçekleştirerek öğrencilerimizin hizmetine sundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, ilimizde faaliyet gösteren Mesleki Eğitim Merkezlerimizin şehrimiz işgücü piyasasına cevap verebilecek yeterliliğe sahip olduğunu belirterek, mesleki eğitim merkezlerinin sunduğu imkânlar ile hem gençlerimize hem de işverenlere büyük kolaylıklar sağladığını söyledi.

Mesleki eğitim merkezinde öğrenim gören öğrencilerin sırasıyla Çıraklık, Kalfalık ve Ustalık belgesi almaya hak kazandığını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, Mesleki Eğitim Merkezine bir meslek alanında kayıt olan öğrenci haftada bir gün okula giderken diğer günlerin tamamında işletmelerde, gerçek iş ortamlarında eğitim aldıklarını belirtti.

Öğrencilerimiz dört yıllık eğitimleri boyunca asgari ücretin üçte biri kadar ücret aldıklarını ve iş sağlığı ve meslek hastalıklarına karşı da sigortalandıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğrencilerimiz üçüncü yılın sonunda kalfa, dördüncü yılın sonunda ise usta olarak mezun olduklarını söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, beraberlikler ile Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Atölyesinde incelemelerde bulunarak, atölyenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

09-11-202109-11-202109-11-202109-11-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.