EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz 18. Uluslararası İstanbul Mutfak Günler Yarışmasında Şehrimizi Başarıyla Temsil Etmişlerdir.

Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi Öğrencilerimiz 18. Uluslararası İstanbul Mutfak Günler Yarışmasında Şehrimizi Başarıyla Temsil Etmişlerdir.

Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri

22-25 Aralık 2021 tarihlerinde Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu yıl 18.si organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasında 225 Okul 506 öğrenci yarışmaya katılmıştır. Türkiye'nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan organizasyon 18 yıldır yapılmaktadır. Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile gerçekleşen organizasyon, uluslararası düzeyde gastronomi dünyasını ülkemizde ağırlamaktadır. Dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile gerçekleşen organizasyona, bu yıl da geçmiş yıllardaki gibi yoğun ilgi beklenmektedir. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival, dünya lezzetlerini İstanbul'a taşınmıştır. Geçmişte yapılan başarılı organizasyonlarla Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından "Kıtalar Arası (Continental)" unvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, ülkemizin öğrenci ve genç şeflerine uluslararası düzeyde yarışma imkânı sağlamaktadır.

22 Aralık 2021 Çarşamba günü Bireysel de iki öğrencimiz yarışmıştır. Aşçı Balık Yarışmasında Emirhan MANDACI yarışmada lise düzeyinde farklı okullardan 35 öğrenci ile yarışmış, yarışma sonunda Gümüş madalya, Aşçı Restoran Tatlı Tabağı  Yarışmasında bireysel yarışan Alpcan ÇİÇEK yarışmada lise düzeyinde farklı okullardan  35 öğrenci ile yarışmış, yarışma sonucunda Gümüş madalya almaya hak  kazanmışlardır.

23 Aralık Perşembe günü okulumuzdan 4 ekip yarışmaya katılmıştır. Lise düzeyinde farklı okullardan 28 ekip ile yarışmışlardır.  

Derya PEKBAKIR, Eren CAN ve Doruk MUTLU'dan oluşan 1. Ekip Gümüş madalya;

Ahmet YILMAZ, Melek KOLTUK, Mete Can YILDIZ VE Cenk BELİT ten oluşan 2. Ekip Gümüş madalya;

Fevzi Can NOYAN, Yasin BAVKIR ve Gözde FİLİZ'den oluşan 3. Ekip Bronz madalya almaya hak kazanmışlardır.

Arda CANDEMİR, Beren ENGİN, Selin KAR VE Oğuzhan ÖZDEMİR'den oluşan 4. Ekip belge ile ödüllendirilmiştir.

24 Aralık Cuma günü En İyi Lise Yarışmasıda öğrencilerimiz lise düzeyinde 14 okul ile yarışmışlardır. Eftelya ÖZGER, Sude ÇETİN, Seçkin TATLI ve Özgür FAZLIOĞLU  yarışmış yarışma sonucunda gümüş madalya almaya hak kazanmışlardır.

Okulumuz öğrencilerini ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının artarak devamını dileriz.

 27-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.