EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRAKYA'DA EĞİTİM ZİRVESİ BAŞLADI!

Millî Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde Ankara'da gerçekleştirilen, Eğitim Fakültesi Dekanları ile İl Millî Eğitim Müdürlerinin bir araya geldiği, öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan programın Trakya bölge ayağı toplantısı Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
TRAKYA'DA EĞİTİM ZİRVESİ BAŞLADI!

Öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerine yönelik akademisyenlerle uygulamacılar arasındaki iş birliği fırsatlarına ilişkin değerlendirmeler yapıldığı toplantıda; Bakanlığımız eğitim politikaları doğrultusunda,öğretmenlik mesleğinin niteliğinin artırılmasına, bu bağlamda bölgede bulunan eğitim fakülteleri ile il millî eğitim müdürlüklerimizin koordinasyon içinde çalışılarak okul düzeyindeki ihtiyaçları odak noktasına alan projeler yürütülmesinin öğretmenlerimizin mesleki gelişimine önemli katkılar sunacağı konuşuldu.

 

Eğitim niteliğinin belirlenmesinde üniversitelerin ve okulların iş birliği içerisinde çalışmasının önemine değinilen toplantıda; eğitimde kalitenin daha da artırılması için okul ve üniversitelerin iş birliği içerinde çalışmasına devam edilmesine yönelik yapılacak çalışmalar görüşüldü.

 

Toplantıda, Üniversiteler ile İl Millî Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde yürütülen örnek çalışmalar değerlendirildi. Eğitim fakülteleri ve pedagojik formasyon kapmasında yürütülen öğretmenlik uygulamasına yönelik görüş ve öneriler paylaşıldı.

 

 Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Sevinç Maden'in ev sahipliğinde 21 Aralık 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Kırklareli İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Kalkan, Tekirdağ İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ersan Ulusan, T.Ü. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Sayın Doç. Dr. Levent Vural, Sayın Doç. Dr. Şahin Dündar, Namık Kemal Üniversitesi Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Tuncer Bülbül ile Müdürlüğümüz yöneticileri katıldı.

 

Kırklareli İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Kalkan, Tekirdağ İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ersan Ulusan ile Namık Kemal Üniversitesi Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, toplantı öncesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

21-12-202221-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.