EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE EĞİTİMİ MUHTARLAR TOPLANTISI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

AİLE EĞİTİMİ MUHTARLAR TOPLANTISI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi, Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde yürütülen Aile Okulu Projesinde; gençlerin, çocukların, anne ve babaların toplum için faydalı bireyler olma gayretini açığa çıkarmak amacıyla velilerimize yönelik eğitimler verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Aile Okulu projesi kapsamında 21.11.2022 tarihinde İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımız  arasında '' Ailelerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

İmzanlanan protokol kapsamında belirlenen takvim doğrultusunda muhtarlarımızın katılımı hedeflenmekte olup, projenin daha fazla kesime ulaşmasını sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder ARPACI başkanlığında, Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Birimi Şube Müdürü Sayın Mehmet Özer ve Edirne Halk Eğitimi Merkezi idarecilerinin katılımıyla 27 Aralık 2022 Salı günü Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda İlimizde görev yapan muhtarlarımıza yönelik eğitim verilmiştir.

Muhtarlara yönelik yapılan toplantıda "sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite" konuları ele alınırken, aile okulu hakkında bilgilendirmelerin yapılmasının ardından Aile Okulu eğitimine başvuruları alınmıştır.

27-12-202227-12-202227-12-202227-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.